Рейтинг світових загроз і глобальних ризиків 2016 року

Перемога ексцентричного противника мусульман Дональда Трампа в американській президентській гонці вважається одним з найбільш значних ризиків, з якими може зіткнутися світ, згідно з висновками британської Economist Intelligence Unit (EIU). Ця дослідницька фірма попереджає, що Трамп може підірвати глобальну економіку і послабити національну безпеку і політику США.

В рейтингу глобальних ризиків 2016 року EIU використовує шкалу від одного до 25 і Трамп отримав рейтинг 12, аналогічно "зростаючу загрозу терористичних атак джихадистів".

Зміст:

 • Рейтинг світових загроз 2016 року
  • 10. Ціновий шок на ринку нафти
  • 9. Військові дії Китаю в Південно-Китайському морі
  • 8. Вихід Великобританії з ЄС
  • 7. Дестабілізація світової економіки через дії радикальних ісламістів
  • 6. Обрання Дональда Трампа президентом США
  • 5. Вихід Греції з єврозони
  • 4. Боргова криза в зоні євро
  • 3. Боргова корпоративна криза на ринках країн, що розвиваються
  • 2. Інтервенція Росії до Сирії і на Україну
  • 1. Уповільнення китайської економіки

Рейтинг світових загроз 2016 року

10. Ціновий шок на ринку нафти

4 бали в рейтингу присвоїли можливого цінового струсу на ринку "чорного золота" через зниження інвестицій у видобуток.

9. Військові дії Китаю в Південно-Китайському морі

Ця загроза набрала 8 балів. Поки Китай нарощує військову присутність на спірних островах, шельф яких багатий нафтою, адміністрація Білого дому намагається дипломатичними шляхами і мобілізацією військової коаліції за участю Японії і приборкати прагнення Пекіна.Але до сих пір китайський тигр тільки лякав американського орла.

8. Вихід Великобританії з ЄС

Ця подія на думку аналітиків EIU малоймовірно і набрало тільки 8 "загрозливих" балів. Референдум з питання перебування Великобританії в Євросоюзі намічений на 23 червня і якщо більшість британців проголосують "за", то це стане найбільшою авантюрою століття, за твердженням Девіда Кемерона.

7. Дестабілізація світової економіки через дії радикальних ісламістів

Ця загроза, що отримала 12 балів, відноситься до ризиків середнього ступеня ймовірності. Однак успішні дії Росії в Сирії, а також зусилля коаліції на чолі з США можуть перевести її в розряд "малоймовірних".

6. Обрання Дональда Трампа президентом США

EIU не очікує, що кандидат в президенти США Трамп стане новим главою Білого дому, коли у нього є такий противник як Хілларі Клінтон, але ризик такого результату є (12 балів). І шанси Трампа значно підвищаться в разі терористичного нападу на територію США або раптового економічного спаду.

5. Вихід Греції з єврозони

Ця подія, ймовірність якого є високою (15 балів) може привести до подальшого розвалу валютного союзу, і, в підсумку, негативно вплинути на світову фінансову систему.

4. Боргова криза в зоні євро

Загострення економічних проблем Євросоюзу через нашестя мігрантів, бюджетних дефіцитів деяких країн-учасниць ЄС і криза довіри підвищують шанси тривалої рецесії і подальшого розколу в ЄС (15 балів).

3. Боргова корпоративна криза на ринках країн, що розвиваються

Цілком ймовірний ризик (16 балів) через кульмінації волатильності валютних курсів. Волатильність - це "лакмусовий папірець" ринку цінних паперів або валюти, вона показує рівень його мінливості в певний період.

2. Інтервенція Росії до Сирії і на Україну

Куди ж в першій трійці глобальних загроз безпеці, та ще й без росіян. У 2014 році, після того, як до Росії приєднався Крим, країни Євросоюзу і головний оплот світової демократії ввели проти РФ санкції. А російська військова присутність в Сирії і участь в конфлікті на Україні вкрай ускладнює ставлення Заходу і Москви, як це вже було за часів "холодної війни". Вірогідність нової "холодної війни" експерти EIU оцінюють в 16 балів.

1. Уповільнення китайської економіки

Здійснення цієї економічної загрози, оціненої в 20 балів, може спричинити за собою подальший спад цін на сировинні матеріали, зокрема метали і нафту. І найсильніше це може вдарити по африканським країнам, що знаходяться на південь від Сахари, країнах Латинської Америки і Близького Сходу. А оскільки багато західних торговельних мереж і виробники залежать від продажів в Китаї, застій в економіці Піднебесної може погано відбитися на економіках США та Євросоюзу.