Рейтинг країн світу за рівнем рівноправності статей

Щорічно експерти аналітичної групи Всесвітнього економічного форуму складають рейтинг країн світу за рівнем рівноправності статей . Щоб визначити, наскільки жінки і чоловіки рівні у своїх правах і можливостях, використовують 14 різних показників.

У 2012 році дослідження охоплювало 135 країн. Росія займає лише 59-й рядок рейтингу. Експерти вважають, що в нашій країні жінки не мають достатнього впливу в економічному і політичному житті, у них менші кар'єрні можливості і менша заробітна плата. Останню ж рядок в рейтингу займає Ємен.

В нашій же десятці представлені країни, які посіли лідируючі позиції по частині рівноправності статей.

Зміст:

  • 10. Швейцарія
  • 9. Нікарагуа
  • 8. Філіппіни
  • 7. Данія
  • 6. Нова Зеландія
  • 5. Ірландія
  • 4. Швеція
  • 3. Норвегія
  • 2. Фінляндія
  • 1. Ісландія

10. Швейцарія

Дивно, але до 1961 року саме Швейцарія залишалася останньою європейською республікою, де жінки не мали права голосу. Очевидно, що за минулі роки жінки домоглися значних успіхів у сфері рівноправності - Евелін Відмер-Шлумпф втретє поспіль було обрано президентом країни в 2011 році.

9. Нікарагуа

Жодна інша держава Центральної і Південної Америки не демонструє такого гендерної рівності, як Нікарагуа. Жінки тут активно беруть участь у державному житті - в парламенті близько 20% місць займають саме жінки.

8. Філіппіни

До 2010 року країну очолювала жінка-президент. Незважаючи на те, що в усьому світі філіппінки вважаються скромними і покірними, у себе на батьківщині вони мають досить прав нарівні з чоловіками. Просто мудро вважають за краще не заявляти повсюдно про рівність статей.

7. Данія

Чарівна Хелле Торнінг-Шмітт з 2011 року носить звання прем'єр-міністра країни. А королева Маргрете II є главою цього монархічної держави з 1972 року. Так що стосовно Данії можна говорити про те, що в цій країні заклопотаність рівністю статей можуть проявляти швидше чоловіки.

6. Нова Зеландія

Частка жінок в кабінеті міністрів країни - майже 30%, в парламенті - 33%. До речі, Нова Зеландія - одна з рідкісних країн, де кількість чоловіків практично дорівнює кількості жінок.

5. Ірландія

Жінок в уряді країни приблизно п'ята частина. Виборче право тутешні дами отримали в 1918 році. Сьогодні ірландки вважаються в Європі набагато більше емансипованими, ніж уродженки сусідній Великобританії.

4. Швеція

Країни Північної Європи традиційно славляться рівнем рівноправності статей. В історії Швеції є безпрецедентний факт, коли з 1718 по тисячі сімсот сімдесят одна роки в країні було введено виборче право для жінок. Сьогодні в шведському парламенті 44% жінок, крім того 45% членів уряду також відносяться до прекрасної половини людства.

3. Норвегія

В уряді країни більше половини міністрів - жінки, при цьому верховні посади займають все ж чоловіки. Рівень заробітних плат у чоловіків і жінок відрізняється, але незначно - різниця в середньому менше тисячі євро на рік.

2. Фінляндія

Фінські жінки почали боротьбу за рівність статей ще в складі Російської Імперії.Саме Велике князівство Фінляндське стало першим регіоном величезної держави, де в 1907 році було введено виборче право для жінок. Сьогодні частка жінок в парламенті країни - 40%, в уряді - 63%. До березня 2012 року президентом республіки була Тар'я Халонен, яка обіймала цю посаду 12 років.

1. Ісландія

Ця північна країна стала лідером рейтингу країн світу за рівноправ'я статей . Як і в Новій Зеландії число чоловіків і жінок у населенні країни приблизно дорівнює у всіх вікових групах. В даний час главою держави є чоловік, президент Олафур Рагнар Грімссон, главою уряду - жінка, прем'єр-міністр Йоханна Сігурдардоттір.