Рейтинг схвалення світових лідерів

Worldwide Independent Network / Gallup International Association (WIN / GIA) - незалежний міжнародний консорціум, який займається регулярним проведенням маркетингових досліджень і опитувань по всьому світу. У наприкінці 2015 року компанія склала рейтинг схвалення світових лідерів з метою з'ясувати ставлення населення земної кулі до десяти найбільш значущим фігурам на політичній сцені.

Опитування пройшли близько 64 тисяч чоловік більше ніж у 65 країнах. Респондентам запропонували висловити своє ставлення до 10 наділених владою осіб, використовуючи чотири категорії: дуже подобається; скоріше подобається; скоріше не подобається; дуже не подобається. Представляємо вам результати опитування.

Зміст:

  • 10. Хасан Рухані, Іран
  • 9. Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд, Саудівська Аравія
  • 8. Володимир Путін, Росія
  • 7. Сі Цзіньпін, Китай
  • 6. Ділма Русеф, Бразилія
  • 5. Нарендра Моді, Індія
  • 4. Франсуа Олланд, Франція
  • 3. Девід Кемерон, Англія
  • 2. Ангела Меркель, Німеччина
  • 1. Барак Обама, США

10. Хасан Рухані, Іран

Негативний лідер рейтингу - президент Ірану. Його не схвалюють 32% опитаних, подобається він всього 19%. Найбільшою популярністю Хасан користується в мусульманських країнах Близького і Південного Сходу: Бангладеші, Пакистані, Лівані і в самому Ірані.

9. Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд, Саудівська Аравія

Єдина особа, вбрані королівським саном в цьому топ-10 популярних і непопулярних світових лідерів.Однак навіть корона на голові не врятувала його від громадського несхвалення - кількість осіб, кому він не подобається, перевищує кількість позитивно ставляться до нього (31% і 20% відповідно). Крім мусульманських країн (Бангладешу, Пакистану, Індонезії та Марокко) Салмана гаряче схвалює Україна.

8. Володимир Путін, Росія

Якщо дивитися за ступенем популярності, то Путін перебуває на п'ятому місці списку, поступаючись тільки європейським і американським лідерам. Однак якщо судити по різниці між схвалюють і не схвалюють, ставлення до нього в цілому скоріше негативне: 33% і 43% відповідно. Найбільше Путіна люблять в Вірменії, де його діяльність позитивно оцінюють 79%. Найменше - в Фінляндії (83%).

7. Сі Цзіньпін, Китай

Голова комуністичного Китаю скоріше подобається 27% респондентів і скоріше не подобається 30%. Найбільше китайський лідер популярний в Росії, де його схвалюють 57%, а найменше - в Японії і В'єтнамі (69% та 68%).

6. Ділма Русеф, Бразилія

Рахунок по обох позиціях у першій жінки-президента Бразилії практично рівний - її схвалюють 24% респондентів, а не схвалюють 23%. Найбільше вона подобається жителям Бангладешу (50%), Росії (43%) і Болгарії (це не дивно, адже сім'я Ділми родом з цієї країни). Найменш популярна вона в самій Бразилії, де її дії не схвалюють 56%. У грудні 2015 року було розпочато процедуру імпічменту на підставі підозри у фальсифікації фінансових показників за минулий рік.

5. Нарендра Моді, Індія

24% опитаних схвалюють Нарендру, а не подобається він 20%. Найбільш популярний він в Індії - у 70% опитаних. А найменше Моді люблять в Чехії, Кореї і (що передбачувано) Пакистані.

4. Франсуа Олланд, Франція

В цілому 35% респондентів ставляться до президента-соціаліста позитивно, а не схвалюють його 29%.Найбільше він подобається в'єтнамцям (53%) і вірменам (51%), а найменше - французам (47%).

3. Девід Кемерон, Англія

Чи схвалюють Девіда 37% опитаних, не схвалюють 28%. Популярний Кемерон у В'єтнамі (54%) і Україна (40%), а найменше його люблять в Росії (48%) та Греції (40%). У самій Великобританії до нього ставляться скоріше прохолодно - його не схвалюють 7% респондентів.

2. Ангела Меркель, Німеччина

Перша жінка на посаді канцлера Німеччини подобається 42% опитаних, не подобається 29%; таким чином, за популярністю вона поступається тільки першого місця рейтингу. Найбільше Меркель не люблять в Греції (72%) і Росії (47%), зате вітають в Косово (80%).

1. Барак Обама, США

На першому місці рейтингу знаходиться президент США Барак Обама - безумовний лідер як по загальній популярності, так і по співвідношенню люблять / не люблять. Він подобається 59% опитаним і не подобається 29%. Найбільше його люблять в країнах Західної Європи, в Косово (83%), В'єтнамі (80%). Навіть в Греції, яка розчарувалася в своїх західних друзів, його дії схвалюють 9%. Найменше Обаму люблять в Вірменії (43%), Пакистані (45%) і абсолютний лідер - Росія (83%).