Рейтинг країн світу за рівнем охорони здоров'я 2016

Росія потрапила на останній (55) місце рейтингу ефективності охорони здоров'я . Його щорічно складає агентство Bloomberg, оцінюючи витрати на охорону здоров'я як частку ВВП на душу населення в різних країнах з населенням від 5 млн. Чоловік, а також з огляду на тривалість життя громадян і її поліпшення в динаміці.

Втім, і оплот світової демократії Сполучені штати Америки не далеко пішли від Росії, опинившись на 50 місці. При цьому щорічні витрати на медицину на кожного американця, а це 9146 доларів в рік, поступаються тільки Норвегії (9715 доларів) і Швейцарії (9276 доларів). У Російській Федерації витрати на охорону здоров'я становлять 893 долара на людину щорічно.

Найкраще з охороною здоров'я справи йдуть в азіатських країнах (Гонконгу, Сінгапурі, Південній Кореї і Японії). А з європейських - в Іспанії.

Ось як розподілилися місця в топ-55 ефективності охорони здоров'я.

У МОЗ склали рейтинг терапевтів Росії і пояснили невтішні результати тим, що співробітники Bloomberg використовували неактуальні дані по смертності в РФ. За словами Олега Салаги, глави департаменту громадського здоров'я та комунікацій МОЗ, громадяни країни, в середньому, стали жити довше в порівнянні з 2014 роком (не 70, 37 року, а 72, 06 року). Крім того, при складанні рейтингу взяли цифру в 7. 07% ВВП, а вона не більше 5. 7% ВВП.