Рейтинг конкурентоспроможності країн світу

Швейцарська дослідницька група і лідер в області управлінського освіти IMD (Institute of Management Development) опублікувала рейтинг конкурентоспроможності країн світу .

Аналіз конкурентоспроможності IMD проводить з 1989 року. Кожна країна оцінюється на підставі 331 критерію, які характеризують ефективність уряду, стан економіки, стан ділового середовища і розвиток інфраструктури.

Росія в нинішньому році зайняла 48-е місце з 59 можливих. А десятку лідерів рейтингу IMD ми сьогодні пропонуємо вашій увазі.

Зміст:

  • 10. Катар
  • 9. Німеччина
  • 8. Норвегія.
  • 7. Тайвань
  • 6. Канада
  • 5. Швеція
  • 4. Сінгапур
  • 3. Швейцарія
  • 2. США
  • 1. Гонконг виявляється в літерах рейтингу другий рік поспіль.

10. Катар

- великий світовий експортер нафти і природного газу. Це монархічна держава забезпечує громадянам стабільно високий рівень життя. Уряд країни проводить політику, спрямовану на залучення іноземних інвестицій та диверсифікацію економіки.

9. Німеччина

- одна з чотирьох європейських країн, які потрапили в першу десятку рейтингу. Збереження експортно-орієнтованого виробництва і висока фінансова дисципліна дозволили Німеччині піднятися на одну сходинку вгору - в 2011 році вона займала в рейтингу IMD 10-е місце.

8. Норвегія.

Поліпшила за рік своє становище в рейтингу на 5 позицій. Багатство природних ресурсів в поєднанні з соціально-орієнтованою політичною системою дозволяють цій скандинавській країні покращувати свої показники навіть в умовах світової фінансової нестабільності.

7. Тайвань

- великий азіатський експортер промислових товарів поставляє на світові ринки тканини, електроніку, металовироби, пластмаси та неелектричне обладнання. Незважаючи на те, що Тайвань втратив одну сходинку в рейтингу в порівнянні з минулим роком, експерти високо оцінюють стабільність цього самопроголошеної держави.

6. Канада

- стабільно займає високі місця серед найбільш конкурентоспроможних країн світу. Високий рівень життя населення, розвинена експортно-орієнтована і відкрита економіка, стабільна політична ситуація формують позитивну картину в очах експертів IMD.

5. Швеція

- при населенні в 9 мільйонів чоловік має на своїй території штаб-квартири 50 глобальних компаній, в числі яких Saab, Scania, Volvo, ABB, Oriflame, TELE2, Electrolux, IKEA. Близько 5% ВВП ця країна витрачає на субсидування освіти. Висока стабільність економіки і політичної ситуації гарантують Швеції високий рівень конкурентоспроможності.

4. Сінгапур

- зберігає сприятливий інвестиційний клімат протягом декількох останніх десятиліть. Місто-держава характеризується високим рівнем добробуту населення. Сінгапур намагається зберігати на низькому рівні податковий тягар, приділяючи велику увагу розвитку інформаційних технологій, електроніки, біотехнологій.

3. Швейцарія

- поліпшила своє становище в рейтингу на 2 рядки в порівнянні з 2011 роком. Її позиція на сьогоднішній день оцінюється експертами як найкраща серед європейських країн. Швейцарія - світовий лідер за рівнем безпеки, добробуту населення, рівнем розвитку ділової культури.

2. США

- в нинішньому році дещо знизили позиції.Проте, вплив Штатів на світову економіку настільки високо, що конкурувати з ними європейські держави поки не в змозі, незважаючи на всі зусилля з інтеграції.

1. Гонконг виявляється в літерах рейтингу другий рік поспіль.

Експерти особливо відзначають високий рівень таких показників Гонконгу, як ефективність діяльності уряду країни і системи організації бізнесу.