Світовий рейтинг благодійності країн 2016

Ось уже сім років поспіль англійська благодійний фонд Charity Aid Foundation складає рейтинг світової благодійності . У 2016 році в нього потрапили 140 країн. Вони оцінені шляхом усереднення відсотка людей в кожній країні, які пожертвували гроші на благодійність, працювали волонтерами або допомагали незнайомцям в попередньому місяці. Для отримання відповідних звітів жителі країн, що беруть участь в рейтингу, було опитано в рамках дослідження Інституту Геллапа (Gallup World Poll).

Росія знаходиться в цьому списку на 126-му місці, її обігнали Білорусь (100 місце) і Україна (106 місце). А найменш щедрим державою в світі виявився Китай.

Представляємо вам топ-10 найбільш щедрих і добрих країн.

Зміст:

  • 10. Об'єднані Арабські Емірати
  • 9. Ірландія
  • 8. Великобританія
  • 7. Індонезія
  • 6. Канада
  • 5. Шрі Ланка
  • 4. Нова Зеландія
  • 3. Австралія
  • 2. США
  • 1. М'янма

10. Об'єднані Арабські Емірати

Благодійна діяльність в цій країні спрямована на поширення релігійної культури і допомоги нужденним мусульманам. В ОАЕ знаходиться один з найбільших благодійних фондів в світі - Фонд Мохаммеда бін Рашида аль-Мактума. А в 2015 році мільярдер з родини Аль Гурейр пожертвував 1/3 частину своїх статків (воно складає 6, 4 млрд. Доларів) на філантропічні цілі.

9. Ірландія

Ірландці знають толк не тільки в хорошому пиві і віскі, а й в допомозі іншим людям.У цій маленькій країні на кожному розі зустрічаються реклами благодійних вечорів, зборів грошей на різні благі справи, а також створено дуже багато благодійних магазинів (Чаріті шопів), які приймають речі для нужденних, а отриманий прибуток передають на благодійність.

8. Великобританія

69% опитаних англійців заявили, що вони пожертвували гроші на благодійність. У 2015 році про це заявили 75% опитаних. Крім того, 61% англійців допомогли незнайомцям (в порівнянні з 63% в минулому році), і 33% займалися волонтерством в порівнянні з 32% в рейтингу благодійності 2015 року. Проте, не дивлячись на зниження кількості філантропів, Великобританія зберігає свої позиції як одна з кращих країн світу і сама щедра в Європі.

7. Індонезія

Ця країна, що розвивається знаходиться на третьому місці серед найбільш філантропічних країн Азії. І нехай рівень добробуту її жителів невисокий, з душевністю і бажанням допомогти ближньому у них все більш ніж добре.

6. Канада

Шоста "в загальному заліку" Канада є другою з найбільш щедрих країн Північної Америки.

5. Шрі Ланка

Деякі з найбільш щедрих країн світу є одними з найбільш знедолених. До їх числа належить і Шрі Ланка. Цунамі там - явище звичне. Однак найстрашніше сталося в 2004 році, коли хвилі висотою 15 метрів немов гігантські язики "злизали" в океан поселення ланкійців, розташовані уздовж узбережжя. Людські жертви склали від 40 до 60 тисяч осіб. Багато в чому залежні від милостей природи жителі острова чуйно ставляться один до одного, допомагаючи в міру сил.

4. Нова Зеландія

Разом з "сусідкою" Австралією ця країна представляє з себе один з найщедріших куточків Землі.71% опитаних повідомили про свої пожертвування на різну благодійність, 61% безкорисливо допомагали незнайомцям, і 44% жителів Нової Зеландії були волонтерами.

3. Австралія

Є австралійці, які підтримують доброчинність оригінальними способами. Наприклад, австралійські пожежники знялися для благодійного календаря, оголивши свої м'язисті торси. Захоплена публіка оцінила це гідно, і зібрані за рахунок продажу календаря кошти (понад 1, 3 мільйони доларів), пішли на допомогу дитячим лікарням.

2. США

Країна свободи і демократії зберегла своє друге місце в рейтингу, із загальним рахунком 61%. Близько трьох чвертей американців (73%) повідомили, що хоча б раз допомогли незнайомій людині, 46% займалися волонтерством, і 63% жертвували кошти в різні благодійні фонди.

1. М'янма

Багаторічний лідер рейтингу найщедріших держав світу. Перше місце М'янми в значній мірі обумовлено високим рівнем участі в благодійних акціях (91%) і волонтерства (55%), хоча спостерігається і збільшення частки людей, що допомагають незнайомцям (63%). У цій країні населення дотримується школи буддизму під назвою "теравада". Вона заохочує пожертви тим, хто веде чернечий спосіб життя. Ця практика відома як Сангхи Дана. Благодійність таким чином несе значний релігійний сенс і маленькі часті акти благодійності є для жителів М'янми нормою.

Рейтинг світової благодійності унікальний тим , що він розглядає фактори, які безпосередньо не корелюють з економічним розвитком або стандартом життєвого індексу певної країни, але мають значення у визначенні відношення до благодійності на індивідуальній основі.Цікаво відзначити, що традиційні або релігійні звичаї можуть вплинути на цей рейтинг більше, ніж економічне процвітання.