Чому акули бояться дельфінів

Чому акули бояться дельфінів

Серед найнебезпечніших хижаків акули міцно займають одне з перших місць. Хитрі, швидкі, безжальні, вони раптово з'являються, холоднокровно нападаючи на розгублену жертву, і так само стрімко зникають. Здається, їх неможливо зупинити, налякати, спонукати до втечі, зірвати їх підступні наміри. Однак є на світі істоти, які знають слабкі місця злісного хижака. Це дельфіни. З давніх часів людство задається питанням: чому акули бояться дельфінів?

Дельфінів і акул об'єднує середовище проживання. Дельфіни - добрі, веселі, товариські істоти, які відчувають незрозумілу симпатію до людей. І все ж акули часто намагаються поплисти при наближенні дельфінів. Спробуємо розібратися, чому.

Що "не поділили" акули і дельфіни

Акули фізично набагато сильніше дельфінів. Вони найчастіше живуть і полюють поодинці, а в зграї збираються лише в недовгий шлюбний період. Ці істоти наділені інтелектом, сформованим за мільйони років еволюції, що дозволяє їм домінувати над великим числом морських мешканців.

Дельфіни живуть в зграях. Їх спосіб життя дуже нагадує уклад сім'ї: ці тварини не кидають старих і ослаблих родичів, спільно піклуються про малюків. Коли виникає загроза нападу на одного з них, на його захист кидається вся зграя. Саме через "домагань" акул на відстали від зграї особин і виникають, як правило, "морські бої" між ними і дельфінами.

Чого насправді бояться акули

Дельфіни ніколи не ініціюють сутичку з акулами. Нерідко вони навіть полюють поблизу від акули. Але як тільки їм здається, що вона проявляє агресію до дитинчат або дельфінам, які втратили жвавість через вік, відбувається блискавичний напад на хижачку.

При цьому, здається, все дельфіни дотримуються єдиної тактики "бою": намагаються ткнути акулу в зяброві щілини або перевернути її, відкривши для атаки живіт. Така стрімкість і хворобливість ударів змушує хижачку ретируватися. Нерідко трапляється, що дельфіни, розлючені підступністю акули, вбивають її.

Існує і ще одна версія в якості відповіді на питання, чи правда, що акули бояться дельфінів. Передбачається, що дельфіни спілкуються за допомогою телепатії. При агресії з боку акули вони оточують її і колективно вселяють їй почуття страху. Ймовірно, цим можна пояснити втечу хижачки ще до фактичного нападу на неї зграї дельфінів.