Чому не можна фотографувати сплячих

Чому не можна фотографувати сплячих

Це - поширене марновірство. Але, як і багато забобони, воно має раціональне зерно. Давайте спробуємо розібратися, чому не можна фотографувати сплячих. Якщо запитати тих, хто в це вірить, вони назвуть містичні причини заборони.

  • Спляча людина особливо вразливий перед негативними енергетичними впливами - пристрітом, псуванням. А навести їх можна не тільки на людину, але і на його фотографію. Фото уразливого людини - те саме, що і він сам в слабкому, уразливому положенні перед чорними магами.
  • Є думка, що в момент сну душа залишає тіло, а при пробудженні повертається. Про це йдеться не тільки в дозвільних забобонних "страшилки", але і в такому авторитетному джерелі містичного досвіду, як Коран. Коли фотографують сплячого, виходить знімок тіла без душі, небіжчика. А бачити себе мертвим у снах, прикидатися мертвим, бути в образі мертвого - погана прикмета: так людина наближає до себе на небезпеку і смерть. Від багатьох акторів, яким за роллю доводилося зображати померлого, можна почути розповіді про те, як після цього на них падали різні неприємності.
  • Вважається, що біля немовлят невідлучно знаходиться їх ангел-хранитель. Спалах фотоапарата може його злякати. Тоді дитина починає хворіти, вередувати. Такий же причиною пояснюють синдром раптової дитячої смерті (СРДС).Тому не можна фотографувати сплячих немовлят.

Вірити в подібні прикмети чи ні, кожен вирішує сам. Але навіть серйозні, раціональні люди вважають, що краще не робити знімків сплячої людини. Вони називають дві причини цієї заборони.

  1. Людина уві сні виглядає зворушливо. Чи не гідно, гордо, мужньо, а досить беззахисне. Далеко не всім хочеться, щоб такий їхній зовнішній вигляд був зафіксований. Недарма нам неприємно, коли за нашим обличчям спостерігають в хвилини слабкості і розгубленості. Фотографувати сплячих - це не етично. Чарівні сплячі моделі на фотографіях, розніжені, умиротворені, що випромінюють насолоду життям, - це всього лише герої постановочних знімків.
  2. Спалах або клацання фотоапарата здатні порушити сон. Вони небажані, як і будь-які інші різкі звуки або світлові ефекти поруч зі сплячими. Якщо вони припадуть на ту фазу сну, коли людина сприймає навколишнє, то можуть навіть стати причиною порушень сну: безсоння, кошмарів.

А що ж брати наші менші? ...

Окремо потрібно сказати про тварин. Навряд чи хтось стане наводити на них порчу, та й душі у тварин, за твердженням більшості релігій, немає. Проте, вважається, що не можна фотографувати сплячих тварин. Навіть є окрема прикмета: якщо сфотографувати сплячу кішку, вона незабаром пропаде. На котів-самців це не поширюється. Звідки взялися такі забобони? Просто за аналогією із забороною на фотозйомку людини? Виявляється, немає.

Тварини сплять більше чуйно і їх момент фотографування обов'язково стривожить. Це - науково доведений факт, і Женевської міжнародної конвенції від 1983 року заборонено робити знімки сплячих рідкісних тварин, які є в Червону книгу.Є ризик того, що тварина злякається і це відіб'ється на його здоров'ї. Від шоку може навіть зупинитися серце.

Але є тварини, яким все одно, коли їх фотографують. Це тварини-моделі. Вони так часто знімаються в рекламі, що звикли до фотоапаратів і уві сні, і спалах і клацання для них залишаються звичними, що не тривожними речами. Така собака або кішка і вухом не поведе. Так що якщо ви хочете зробити знімок свого сплячого вихованця, привчите його до фотоапарата.