Чому гальмує інтернет?

Чому гальмує інтернет?

Якщо на вашому комп'ютері швидкість інтернету помітно впала, то необхідно відразу ж приступити до вирішення проблеми, так як однієї з причин гальмування інтернету може бути зараження комп'ютера вірусами. Чим швидше ви позбудетеся від шкідливих програм, тим краще для вашої інформаційної безпеки. Чому гальмує інтернет і що потрібно робити для вирішення цієї проблеми?

Кілька років тому на низьку швидкість інтернету ніхто не звертав уваги, так як всі були задоволені самим фактом існування доступу до Мережі. Зараз же зниження швидкості стає катастрофою для ряду користувачів, які не хочуть повертатися в часи діалапу і GPRS.

Найчастіше найпоширенішою причиною зниження швидкості є проблеми з обладнанням у провайдера. Сумлінні провайдери про роботи повідомляють заздалегідь. Інші ж вважають за краще відмовчуватися. Нерідко інтернет гальмує через завантаженість мережі. Особливо це стосується 3G-інтернету з USB-модемів. У так званий прайм-тайм (вечірні години) швидкість інтернету знижується до мінімуму, тому що мережа не витримує величезної кількості підключилися до інтернету абонентів. Але перед тим як звертатися до провайдера, потрібно переконатися, що причини зниження швидкості інтернету не залежать від вас.

Зміст статті

  • Віруси і трояни
  • Торрент і даунлоадер
  • Фаєрволи і антивіруси
  • Проблеми з обладнанням

Віруси і трояни

Найчастіше заражений вірусами комп'ютер стає частинкою загальної мережі, використовуваної хакерами. Крім "злодійства" паролів, хакери застосовують ваш інтернет для особистих цілей (Досс-атаки). Внаслідок чого, якщо ви помітили зниження швидкості інтернету, відразу ж приступите до очищення комп'ютера від вірусів. Оновлення антивірусних баз, вимкніть інтернет і запустіть повну перевірку комп'ютера на наявність троянів, вірусів та іншої "нечисті".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо комп'ютер чистий і причина не в вірусах, то пора приступити до другого кроку вирішення проблеми.

до змісту ↑

Торрент і даунлоадер

Багато користувачів навіть і не підозрюють про те, чому інтернет гальмує. Запустивши одночасно даунлоадер, скайп або торрент-клієнт, вони продовжують сподіватися на те, що швидкість серфінгу інтернету як і раніше буде високою. Це далеко не так, тому що торрент-клієнти та завантажувачі "беруть" на себе весь інтернет. У зв'язку з цим рекомендується відключити непотрібні програми, "споживають" інтернет. Якщо ж ви не знаєте, які з ваших програм підключені до мережі, тобто один простий спосіб дізнатися це, не встановлюючи ніяких утиліт.

В "диспетчері завдань" Windows є спеціальний монітор ресурсів, який відображає підключення до Мережі процеси і споживаний ними трафік. Щоб дістатися до монітора ресурсів, відкриваємо диспетчер задач поєднанням кнопок ctrl + alt + del і переходимо у вкладку "Швидкодія". Під графіками на цій вкладці тиснемо кнопку "Монітор ресурсів".

натисніть на картинку для збільшення

Відкриваємо вкладку "Мережа >> Процеси з мережевою активністю".Перед вами буде список процесів, за якими легко здогадатися, які програми споживають інтернет.

натисніть на картинку для збільшення

Щоб відключити програму, досить натиснути правою кнопкою на процесі і вибрати "Завершити процес".

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Фаєрволи і антивіруси

Мережеві екрани антивірусів нерідко грішать тим, що знижують швидкість інтернету. Всьому виною те, що інформація, яка надходить в браузер, спочатку перевіряється фаєрволом, а потім вже віддається користувачеві. Вимкніть фаєрвол і перевірте якість мережі. Серед безкоштовних рішень кращим антивірусом з мережевим екраном є Avira Antivirus, який не грузить ні комп'ютер, ні інтернет.

до змісту ↑

Проблеми з обладнанням

Зрідка в зниженні якості інтернету винне саме обладнання. Техніка не вічна і може вийти з ладу. Наприклад, перегрів роутера призводить до постійного обривання мережі. Що стосується 3G-модемів, то на них впливають погодні умови. Так, в дощову погоду якість мережі помітно погіршується.

Якщо ж ви так і не розібралися з тим, чому сильно гальмує інтернет, то радимо спочатку випробувати якість вашого інтернету на іншому комп'ютері, а потім вже звернутися до провайдера за рішенням проблеми.

Цікаві поради про вирішення проблеми з низькою швидкістю інтернету дані в наступному ролику: