Чому болить плечовий суглоб?

Чому болить плечовий суглоб?

Біль в плечовому суглобі є надзвичайно поширеною скаргою серед пацієнтів, і існує безліч загальних причин її виникнення. Плече можна назвати лідером по частині переносяться людиною навантажень. Важка фізична робота, інтенсивні заняття спортом, неправильна постава, тривале перебування в одному положенні за комп'ютером або просто сидячий спосіб життя сприяють травмування цієї частини тіла. З'ясувати, чому болить плечовий суглоб, буває деколи дуже складно, так як больові відчуття можуть бути симптомами інших захворювань.

Зміст статті

 • Загальні причини болю в плечовому суглобі
 • Механічні пошкодження
 • Генетика як причина болю в плечовому суглобі
 • Інфекції, що провокують біль в плечі
 • Хвороби плечового суглоба

Загальні причини болю в плечовому суглобі

З больовими відчуттями в плечі стикалося більшість людей. Причини болю можуть бути різноманітними, проте умовно всі їх можна розділити на чотири групи:

 • травми і механічні пошкодження плечового суглоба;
 • спадкові чинники;
 • перенесені інфекції;
 • хвороби, що провокують болі в плечовому суглобі.
до змісту ↑

Механічні пошкодження

Якщо мова йде про травми, то найчастіше говорять про вивих плеча або про розтягуванні в зв'язках. Подібні пошкодження провокують больові відчуття в передпліччя і в суглобі і можуть бути наслідком випадкового падіння, різкого руху і навіть простого удару.Травми трапляються також при підвищених навантаженнях, зокрема у людей, що займаються перенесенням важких вантажів, розпилювання дров та інших фізичною працею. Нерідкі травми плечового суглоба серед спортсменів, особливо що займаються легкою атлетикою, метанням ядра, молота або списи. Ще одна категорія ризику - люди похилого віку. У похилому віці міцність кісток знижується, в результаті чого може розвинутися остеопороз, при якому навіть незначний забій здатний привести до сильних болів в суглобі.

Відмінною рисою болю при механічних пошкодженнях суглоба є її гострий характер. Іншим симптомом є вимушена нерухомість ушкодженої руки - поворухнути нею дуже складно. Виняток становлять болю при ударі: вони носять найчастіше ниючий характер і не призводять до нерухомості кінцівки.

до змісту ↑

Генетика як причина болю в плечовому суглобі

Нерідко причиною болю в плечі, стає одним з вроджених захворювань, що передаються у спадок. Зокрема, до них відноситься синдром гіпермобільності суглобів, при якому суглоб може вискочити з сумки навіть при нерізкому русі і заподіяти сильний біль. Іншими генетичними патологіями, що викликають подібні больові відчуття, є міастенія і зміщення сполучної тканини суглоба.

до змісту ↑

Інфекції, що провокують біль в плечі

Деякі перенесені вірусні захворювання можуть спровокувати в подальшому запалення суглоба плеча. Наслідки такого роду виникають після перенесеного туберкульозу, ураження стрептококом, бруцельозу або сифілісу. Різка болючість в плечі іноді пов'язана і з іншими недугами:

 • Неврит є наслідком інфекційних і запальних процесів або може бути спровокований травмою.Характерний для невриту симптом - різка спонтанна біль в плечовому суглобі.
 • Міжреберна невралгія характеризується частою пронизує біль у плечі, яка призводить до короткочасного знерухомлення кінцівки і порушення дихання.
до змісту ↑

Хвороби плечового суглоба

Найчастішими причинами болю в суглобі плеча є захворювання цій частині тіла. Перелік подібних недуг дуже широкий, але найпоширенішими вважаються наступні:

 • Остеохондроз і його термінальна стадія - грижа хребетних дисків шийного відділу. Біль при подібному ураженні хребта носить симптоматичний характер: при повороті голови або рухах шиї вона стає інтенсивніше. Крім того, відмітний симптом остеохондрозу - оніміння та поколювання в плечовому суглобі.
 • Плечолопатковий періартрит - ще одне часто зустрічається захворювання, при якому болючість суглоба наростає протягом декількох тижнів. В результаті він стає нерухомим, і людина не може високо підняти уражену кінцівку.
 • Артрит, або запалення суглобової порожнини, зустрічається не менш часто. Крім гострого больового синдрому, це захворювання характеризується зміною структури суглоба і підвищенням температури тіла.
 • Наступна причина хворобливості плечового суглоба - тендиніт, або запалення суглобових сухожиль. Виникає при підвищених навантаженнях. Характеризується ниючий біль, яку змінюють гострі напади, що посилюються в нічний час.
 • Бурсит - запалення бурси (навколосуглобових сумки), як правило, завжди супроводжує тендиніт. Дане захворювання також є наслідком перевантажень, при цьому симптоматика його більш виражена: до болю в плечовому суглобі приєднується набряк суглобової сумки.
 • Капсуліт, або синдром "застиглого плеча", - скутість плечового суглоба, спровокована угамуванням і зміцненням його тканин. В результаті людина не може здійснювати повний спектр нормальних рухів плечем.
 • Нестабільність плечового суглоба може бути або травматичної і бути результатом нещасного випадку, або атравматической - при повторюваних рухах рук, наприклад при киданні або плаванні. Нестабільність плеча зазвичай зустрічається у людей у ​​віці до 35 років.
 • Звапніння зв'язок плечового суглоба розвивається при порушенні кальцієвого обміну і може також провокувати біль в плечовому суглобі при русі руками.

Коли болить плечовий суглоб, необхідно задуматися і про стан внутрішніх органів, оскільки симптоми деяких недуг можуть поширюватися на плече. У числі подібних захворювань стенокардія, інфаркт міокарда, шийний радикуліт, новоутворення в області грудної клітини, пневмонія, а також патології печінки.

Всі ці причини болю в плечовому суглобі не можна залишати без уваги, і за найменшої підозри і неприємних відчуттів слід негайно проконсультуватися з лікарем. Навіть за самими безневинними причинами болю в плечі варто запальний процес, який буде прогресувати без адекватної терапії і в подальшому може викликати серйозні ускладнення.