Чому принтер не друкується?

Чому принтер не друкується?

Принтер - пристрій, без якого неможливо уявити життя людини, що працює з документами. Перші матричні принтери з'явилися досить давно, але ці апарати як і раніше не втратили актуальності. Вихід з ладу принтера для офісного працівника стає справжньою катастрофою, тому що тільки за допомогою даної периферії можна роздрукувати документ. Чому принтер не друкується і як це виправити?

Незалежно від того, якої марки принтер у вас знаходиться на робочому столі, всі несправності принтерів однотипні. Розберемо основні причини непрацездатності цього приладу.

зам'яти папір / закінчилася фарба

Дві найбанальніші причини, через які більшість принтерів перестає друкувати документи. Коли закінчується фарба в картриджі, спеціальний драйвер повідомить вас про це. Втім, це можна визначити і по документам: білі смуги, блідий шрифт.

Чому принтер не друкується кольоровим? Найпоширеніший питання серед власників струменевих принтерів. Найімовірніше, у вас закінчився картридж з кольоровою фарбою, але запас чорної фарби все ще є. Щоб виправити проблему, вам потрібно витягнути картридж і заправити його фарбою або самостійно, або віддавши його фахівцям.

При заминанні паперу зазвичай спалахує лампочка на принтері, а в Windows висвітиться віконце з пропозицією користувачеві видалити застрягання в принтері. Для цього потрібно відкрити кришку пристрою, зняти картридж і акуратно витягнути застряглий аркуш паперу.

Перші кроки

Крок № 1. Якщо проблема не в папері і фарбі, то потрібно насамперед перевірити працездатність принтера. Для початку вимикаємо / включаємо прилад, перевіряємо кабель підключення до ПК і кабель живлення, а також наявність паперу в слоті.

Крок № 2. У кожної моделі при натисканні певної кнопки можна роздрукувати тестову сторінку. Якщо принтер її роздрукував, то значить, у вас проблеми з комп'ютером. В іншому випадку пора нести принтер в сервіс-центр.

Крок № 3. Ваш принтер все ще відмовляється друкувати документи, але з легкістю роздруковує пробну сторінку? Слід заглянути в "Диспетчер друку" (Пуск → Налаштування → Принтери і факси → клікнути на піктограму принтера) і подивитися наявність галочки на пункті "Призупинити друк".

Крок № 4. Галочки на цьому пункті немає? Тоді очистіть чергу друку натисканням на відповідну кнопку.

натисніть на картинку для збільшення

Проблеми з драйверами

Якщо вищевказані кроки не допомогли, то вам потрібно видалити драйвера принтера і встановити їх заново. У комплекті з кожним принтером йде спеціальний диск з драйверами. Знайдіть його і вставте в комп'ютер. Якщо ваш диск втрачено, то знайти драйвера принтера ви можете в інтернеті. При скачуванні обов'язково враховуйте версію Windows (XP | 7 | 8 | Vista) і розрядність (x32, x64).

Щоб видалити драйвер, потрібно зайти в "Панель управління → Диспетчер пристроїв", вибрати свій принтер і клікнути "Видалити драйвер".Після чого слід від'єднати кабель від принтера і перезавантажити комп'ютер. Коли ви вставите кабель назад в принтер, почнеться установка драйверів. Втім, їх можна встановити примусово, запустивши диск або інсталяцію зі завантаженого пакету.

Якщо після переустановлення драйверів принтер як і раніше відмовляється друкувати документи, то перевірте свій комп'ютер на наявність вірусів. Деякі "шкідливі віруси" можуть блокувати друк.

Поруч є інший ПК? Підключіть принтер до нього, щоб переконатися в тому, що проблема не з-за вірусу або згорілого USB-порту.

В разі якщо нічого не допомагає, віднесіть принтер в сервісний центр. "Розумні люди" обов'язково вам допоможуть і розкажуть, чому принтер не друкується чорним або з якої причини блокувалася друк на вашому принтері.