Чому гель-лак відшаровується?

Чому гель-лак відшаровується?

За запевненням виробників, дуже затребуваний нині гель-лак повинен триматися на нігтях не менше двох тижнів. Однак іноді дефекти з'являються вже через добу після манікюру. Зрозуміло, подібна ситуація здатна серйозно зіпсувати настрій будь-якій дівчині.

Щоб уникнути таких неприємностей, потрібно розібратися, чому гель-лак відшаровується, не проживши й кількох днів. Адже знаючи витоки проблеми, можна знайти спосіб її усунути. А після цього насолоджуватися ідеальним манікюром весь покладений термін.

Зміст статті

 • Порушення технології нанесення
 • Що не можна робити до і після процедури?
 • З природою не посперечаєшся

Порушення технології нанесення

Найчастіше покриття починає деформуватися через неправильні дій під час накладення речовини. Подібні помилки - свідоцтво несумлінності, недосвідченість чи некомпетентності майстра. Їх можна вважати приводом для пред'явлення претензій.

Отже, під час процедури нанесення гель-лаку можуть бути допущені такі помилки:

 • Погана обробка кутикули або неповне видалення птеригия.
 • Недостатньо ретельне знежирення нігтя і прилеглих до нього шкірних покривів.
 • Нанесення будь-якого із засобів занадто товстим шаром, що стає причиною неповної полімеризації суміші.
 • Попадання гель-лаку, бази або топа на кутикулу. Допустивши нанесення речовини на шкіру, майстер повинен видалити його до приміщення нігтя під УФ або LED-лампу.
 • Неякісне запечатування вільного краю.
 • Неповна просушка бази або будь-якого іншого з шарів.
 • Неуважне ставлення до нанесення фінішного шару. Якщо топ покрив попередні шари не повністю, ймовірність виникнення отслоек дуже велика.
 • Низька якість використовуваних матеріалів.
 • Змішування продуктів, випущених різними виробниками.

Однак під час процедури зробити помилку може не тільки майстер. Найчастіше клієнти забувають про заборону доторкатися до нігтя після знежирення і випадково наносять частинки секрету або пил на пластину під час дотиків до шкіри або волосся. Ще одна поширена помилка - змазування нанесеного гель-лаку під час приміщення рук під лампу.

до змісту ↑

Що не можна робити до і після процедури?

Щоб уникнути проблем зі свіжим покриттям, слід відмовитися від проведення спа-процедур або масляного манікюру напередодні або в день нанесення складу. А класичний догляд за нігтями найкраще зробити за кілька годин до візиту до фахівця з нейл-дизайну. В цьому випадку нігтьова пластина встигне добре просохнути, що значно підвищить її зчеплення з базовим складом.

Перші 2-3 години після нанесення гель-лаку не можна допускати контакту покриття з вологою. А наступні 10 годин слід звести водні процедури до мінімуму. Наприклад, в цей час не варто займатися прибиранням, мити голову, приймати душ. Манікюр набуває максимальної стійкість тільки після закінчення 12 годин. Після цього йому вже буде не страшна ніяка домашня робота. Втім, заради здоров'я і краси рук все ж краще займатися повсякденними "мокрими" справами в рукавичках.

Є і ще одна поширена причина передчасної "загибелі" манікюру, виконаного гель-лаком. Вона полягає в спилювання печаток, що знаходяться на кінчиках вільних країв нігтів. Таке відбувається, якщо дівчина видаляє пилою раптово виникають дефекти або намагається вкоротити відросла пластину. При цьому порушується цілісність топа, і між шарами можуть потрапити волога або повітря, здатні викликати розшарування покриття.

до змісту ↑

З природою не посперечаєшся

Якщо всі перераховані вище причини відшаровування гель-лаку можна запобігти, то з індивідуальними особливостями організму боротися марно. Наприклад, на результат манікюру може впливати гормональний фон. Тому неможливо дати гарантію на якість роботи, якщо у клієнтки є цукровий діабет або інші захворювання ендокринної системи. У зв'язку з нестабільним станом організму не рекомендується наносити покриття під час менструації і за кілька днів до її початку.

Також негативно на стані нігтів позначається прийом деяких медикаментів, наприклад антибіотиків і антидепресантів. Після закінчення курсу лікування потрібно спочатку відновити пластини, і тільки потім можна робити манікюр. Ті ж самі правила працюють і при проходженні післяопераційної адаптації.

Іноді відповісти на питання, чому відшаровується гель-лак, можна, просто глянувши на руки дівчини. Надлишкова пітливість шкіри, що робить долоні і пальці постійно вологими, створює не найсприятливіші умови для покриття. Адже воно дуже вразливе до зовнішніх впливів в перші години після нанесення.

Ще однією анатомічною особливістю, яка призводить до швидкого виникнення дефектів, вважається нерівність пластин, помітна навіть неозброєним оком.Аналогічну картину можна спостерігати, якщо натуральні нігті тонкі і ламкі. В цьому випадку покриття, незважаючи на всю свою еластичність, не може протистояти постійним розтягування і стисканням, і на ньому швидко з'являються тріщини.

Як правило, впоратися з відшаруванням гель-лаку можна, змінивши фірму-виробника використовуваних засобів або майстра з манікюру. Якщо ж виключення простих і очевидних причин не дало очікуваного ефекту, слід порадитися з лікарем. Адже найчастіше проблеми з нігтями є сигналом про неполадки в організмі. У цьому випадку тільки викорінення вихідної причини дасть позитивний і довгостроковий результат.