Чому пластикові вікна течуть взимку?

Чому пластикові вікна течуть взимку?

Досить часто власники пластикових вікон стикаються з проблемою появи на них крапель води. Відбувається це переважно в зимовий період часу, коли температура навколишнього середовища набагато нижче, ніж в приміщенні. Щоб запобігти дане явище, перш за все, потрібно знати, чому пластикові вікна течуть взимку.

Зміст статті

 • Причини
 • Як попередити утворення конденсату?

Причини

Існує 2 основні причини утворення конденсату на ПВХ-вікнах:

 1. зниження температури на вулиці;
 2. підвищення вологості повітря всередині приміщення.

Незважаючи на те що характерні для дерев'яних вікон протяги доставляють дискомфорт людині, вони ще й забезпечують вентиляцію, перешкоджаючи цим випадання вологи на внутрішніх поверхнях стекол. Пластикові вікна повністю герметичні, за рахунок чого змінюються умови теплообміну і вентиляції в приміщенні.

Нові вікна також сприяють підвищенню вологості, джерел якої в нашому повсякденному житті дуже багато. Водяна пара утворюється під час приготування їжі, душових процедур, прання і сушіння білизни. Навіть з тіла людини, коли він спить, випаровується 0, 5-1, 0 л води.

Крім цього, утворення конденсату може бути викликано:

 • ремонтними роботами, які передбачають вологі процеси (оштукатурювання, побілка, фарбування, обклеювання шпалерами стін або стель);
 • недостатньою тепловіддачею радіаторів опалення, до чого призводить найчастіше то, що при їх заміні не виконуються належні теплотехнічні розрахунки;
 • установкою надмірно широких підвіконь над радіаторами, що веде до утруднення конвекції повітря від них, а значить, і підвищення вмісту вологи в повітрі;
 • перекриттям доступу теплого повітря до вікон гардинами і шторами;
 • самостійними переплануваннями, при яких не враховуються норми проектування (демонтаж міжкімнатних перегородок, порушення вентиляційної системи);
 • великою кількістю кімнатних рослин на підвіконнях.

Тому методи експлуатації ПВХ-вікон, порівняно з виробами з дерева, трохи відрізняються.

до змісту ↑

Як попередити утворення конденсату?

В зимовий період часу потрібно регулярно провітрювати приміщення, але недовго - досить буде 3 раз в день протягом 5-10 хвилин. При сильних морозах небажано відкривати вікна в відкидному режимі, так як стулки (фурнітура) можуть обмерзнути і закриватимуться насилу.

Провітрювати найкраще в орному режимі, в цьому випадку свіже повітря буде протікати більш рівномірно, а зайва вологість віддалиться за короткий час і з мінімальними втратами тепла. Також слід додатково відкривати вікна після прибирання, прання, ванних процедур, приготування їжі.

Поширеною причиною того, чому течуть пластикові вікна взимку, може бути неправильно встановлена ​​вентиляція в приміщенні. Кухня, туалет і ванна кімната повинні бути обов'язково обладнані системою примусової вентиляції.

Важливе значення має система опалення, незалежно від того, централізована вона або автономна. Радіатори (батареї) повинні розміщуватися строго під віконним отвором, ні в якому разі не захаращуватися сторонніми предметами.

Правильно влаштовані системи опалення та вентиляції сприяють рівномірній конвекції, розподілу вологості і температури по всьому приміщенню.

Слушні поради щодо попередження вологоутворення на стеклах:

 • фурнітура вікон повинна оснащуватися режимами провітрювання, а профіль - вентилюватися;
 • вікна рекомендується встановлювати з двокамерним склопакетом, додаткова камера якого сприятиме зниженню різниці температур між зовнішнім і внутрішнім склом;

  натисніть на картинку для збільшення

 • при монтажі пластикових вікон потрібно уникати теплових містків, прямолінійність установки перевіряється строго за рівнем, монтажні шви ретельно запінюються;
 • якщо передбачається установка широких підвіконь, в них необхідно передбачити вентиляційні решітки, які будуть пропускати тепле повітря до вікна.

Якщо дані заходи не увінчалися успіхом і вікна продовжують "плакати", то слід звернутися за допомогою в компанію, яка здійснювала установку металопластикових вікон, для вирішення виниклої проблеми.