Чому болять соски?

Чому болять соски?

Неприємні відчуття в області сосків частіше виникають у представниць жіночої статі, рідше - у чоловічої частини населення. Тому не дивно, що в більшості випадків саме жінок починає турбувати питання про те, чому болять соски. Причини можуть бути різні, починаючи від збою гормонального фону і закінчуючи наявністю серйозних захворювань внутрішніх органів.

Зміст статті

 • Циклічні болі в сосках у жінок
 • Нециклічні болю в сосках у жінок
 • Болі в сосках під час вагітності
 • Болі в сосках під під час годування грудьми < Причини болю в сосках у чоловіків
 • Циклічні болі в сосках у жінок

болі в області сосків у жінок безпосередньо пов'язані з місячним циклом. За 2-3 дні до початку менструації кількість жіночого гормону в крові максимально збільшується. В результаті в організмі відбувається затримка рідини, в тому числі і в області молочних залоз. Виникає набухання грудей і, як наслідок, спостерігаються неприємні хворобливі відчуття в сосках. Однак після початку кров'яних виділень кількість жіночого гормону різко падає, і біль минає. Тому циклічні болю сосків вважаються нормальним явищем для жіночого організму.

до змісту ↑

Нециклічні болю в сосках у жінок

Нерідко біль в сосках є наслідком виникнення серйозних жіночих захворювань.У їх числі:

Мастопатія. Часто болю при мастопатії відзначаються безпосередньо перед місячними і проходять з їх закінченням. Без огляду спеціаліста їх легко сплутати з циклічними болями. Якщо захворювання не лікувати, спостерігається погіршення стану, і надалі болю виникають в будь-який час менструального циклу. На огляді фахівця, після вивчення результатів УЗД, ставиться точний діагноз. Лікують мастопатію гормональними препаратами, рідше - хірургічним втручанням.

 • Містить. Захворювання характеризується гострими болями в області сосків, а також їх почервонінням. Містить є наслідком попадання через сосок інфекції в молочну залозу. Це гостре захворювання, лікування якого необхідно почати своєчасно. При запущених формах спостерігаються збільшення розмірів молочних залоз, загальне нездужання, слабкість.
 • М'язові патології. Дуже рідко причиною хворобливих відчуттів в сосках є м'язові патології. Поштовхом для виникнення захворювання можуть стати перебування в незручній позі тривалий час, носіння неправильно підібраного бюстгальтера, викривлення хребта.
 • Рак молочної залози. Це одна з найсерйозніших причин болю в сосках. Якщо хворобливість зберігається протягом довгого часу, необхідно звернутися до лікаря. Раннє відвідування мамолога збільшує ваші шанси на успішне лікування захворювання.
 • Хвороба Педжета - це рідкісний тип раку молочної залози. Захворювання характеризується хворобливістю, почервонінням, болем і свербінням сосків і ореолів грудей.
 • Травма грудей. Будь-який удар в область грудей може стати причиною болю в сосках. В даному випадку виникає набряк, і навіть незначний дотик до молочної залози провокує серйозний дискомфорт.У міру загоєння ушкоджень, отриманих в результаті травми, буде знижуватися чутливість сосків.
 • до змісту ↑
Болі в сосках під час вагітності

Вагітність - це час перебудови організму, коли кількість гормонів у жінки різко змінюється. Одним із наслідків подібних метаморфоз є болі в області сосків. Для того щоб зменшити виникає дискомфорт, рекомендується носити зручне нижню білизну, дотримуватися особистої гігієни.

до змісту ↑

Болі в сосках під під час годування грудьми

Якщо дитина неправильно захоплює груди при годуванні, то у жінки можуть виникати больові відчуття. Їх можна терпіти до тих пір, поки в області сосків не почнуть утворюватися тріщини. Щоб не доводити до таких серйозних наслідків, необхідно вчасно відреагувати на проблему. Після годування дитини слід обов'язково зціджувати залишки молока. Також ефективним заходом для боротьби з болем є носіння спеціальних профілактичних подушечок в бюстгальтері.

до змісту ↑

Причини болю в сосках у чоловіків

Болі в сосках характерні і для чоловічої частини населення. Причини того, чому болять соски у чоловіків, різні. Це може бути як вікова перебудова організму, так і наявність серйозних чоловічих захворювань.

Гинекомастия - захворювання, пов'язане з порушеннями в ендокринній системі у чоловіка. Характеризується збільшенням молочних залоз, появою больових відчуттів. Часто при лікуванні недуги застосовують хірургічні методи, однак поряд з ними можливий курс гормональних препаратів.

 • Цукровий діабет - серйозне захворювання, пов'язане зі змінами в ендокринній системі людини.Виявляється в нестачі гормону інсуліну. Даний недуга невиліковна, але в більшості випадків може нормально контролюватися постійним прийомом лікарських препаратів.
 • Рак грудей - досить рідкісне захворювання серед чоловічої частини населення. До перших його ознак відносять виникнення хворобливих відчуттів в області сосків, їх зморщування і почервоніння. Поряд з цим з'являються потовщення, які можливо промацати методом пальпації. Рання діагностика раку дає позитивні результати при лікуванні.
 • Запальні інфекційні захворювання. Хід хвороби нагадує жіночий мастит, спостерігаються гнійні виділення із сосків, їх затвердіння і гострі больові відчуття.
 • Варто відзначити, що болі в області сосків все ж більш характерні для прекрасної половини людства. Причин, чому болять соски у жінок, може бути багато, проте досконально розібратися в проблемі і призначити лікування зможе тільки фахівець.