Яку віртуальну машину вибрати?

Яку віртуальну машину вибрати?

Віртуальна машина - унікальний вид ПО, що дозволяє запускати в одній операційній системі (наприклад, Windows) повнофункціональний інтерфейс інший ОС (наприклад, Linux) без перезавантаження комп'ютера. Яка специфіка роботи даних рішень? Яку віртуальну машину вибрати для виконання тих чи інших завдань?

В числі найпоширеніших варіантів на ринку ПО у відповідному сегменті:

Зміст статті

  • VirtualBox
  • Virtual PC
  • VMWare Workstation

Вивчимо специфіку даних віртуальних машин докладніше і визначимо, для вирішення яких завдань найкраще підходить кожна з них.

VirtualBox

Розробник даного ПЗ - компанія Oracle. У числі незаперечних переваг даної віртуальної машини - безкоштовність, вихідний код рішення відкритий. VirtualBox дозволяє в будь-яких поєднаннях запускати на комп'ютері "тандеми" з хостових (основних) і гостьових ( "віртуальних") ОС для ПК з числа найпоширеніших сьогодні - Windows, MacOS, Linux (в самих різних модифікаціях).

натисніть на картинку для збільшення

Багато IT-фахівці хвалять VirtualBox за зрозумілий і дружній інтерфейс (в ньому, зокрема, реалізована підтримка російської мови). Запуск гостьовий ОС здійснюється дуже легко - за допомогою майстра, що забезпечує покрокове рішення відповідної задачі.

За допомогою VirtualBox можна задіяти інтерфейси гостьовий ОС для виходу в інтернет.У числі інших корисних функцій рішення від Oracle - створення знімків ОС, контрольних точок відновлення (з їх допомогою можна здійснювати повернення налаштувань гостьової операційної системи до стабільних в разі збоїв в роботі).

до змісту ↑

Virtual PC

Віртуальна машина Virtual PC є продуктом компанії Microsoft. На відміну від ПО, створеного Oracle, дане рішення не є кросплатформним, воно працює тільки з операційними системами Windows. Його основне призначення - запуск декількох різних версій Windows на одному ПК.

натисніть на картинку для збільшення

В інтерфейсі Virtual PC передбачені опції, за допомогою яких можна задавати пріоритети в розподілі системних ресурсів між одночасно працюють віртуальними ОС.

до змісту ↑

VMWare Workstation

Програма VMWare Workstation створена американською компанією VMWare, що є одним з лідерів в даному сегменті ринку ПО. Підтримує "тандеми" ОС Windows і Linux, з MacOS несумісна.

Дане рішення - платне, його ціна зараз - близько 15 тис. Руб. Однак функціонал і можливості VMWare Workstation повністю виправдовують ціну. Програму можна використовувати не тільки для запуску гостьової операційної системи з метою вирішення рядових користувача завдань (як то відкриття файлу або завантаження програми - під бажаної ОС), але і для задіяння її в якості серверного ПО або середовища для запуску потужних бізнес-додатків.

натисніть на картинку для збільшення

VMWare Workstation - рішення, з яким зручно працювати і яке легко конфігурувати. У числі примітних особливостей даного продукту - наявність віртуального 3D-модуля обробки графіки. Це дозволяє запускати за допомогою гостьової ОС самі "важкі" в аспекті залучення відповідного ресурсу програми та ігри.

Яку віртуальну машину вибрати з тих, що ми розглянули? Ймовірно, для багатьох користувачів одним з ключових критеріїв стане безкоштовність. Йому відповідають представлені рішення від Microsoft і Oracle. У тому випадку, якщо користувач планує працювати не тільки з Windows, але і з іншими ОС, то оптимальний варіант для нього - VirtualBox. У свою чергу, у багатьох IT-фахівців часто виникає необхідність в одночасному запуску різних версій Windows. В цьому випадку незамінним буде продукт Virtual PC.

Якщо перед користувачем стоїть завдання, що вимагають високої продуктивності і функціональності віртуальної машини, то йому, ймовірно, доведеться закласти в бюджет свого проекту кошти на придбання продукту від VMWare, який здатний вкрай ефективно задіяти функції гостьових операційних систем.