Що краще: плазма або led?

Що краще: плазма або Led?

Купуючи телевізор, багато споживачів часом і не замислюються про технічну складову пристрою. Більшість покупців цікавить лише набір доступних функцій - Smart TV, 3D TV, наявність різноманітних приймачів сигналу, можливість підключення додаткових пристроїв за допомогою HDMI- і USB-інтерфейсів. Залежно від технології виробництва панелі телевізори діляться на дві категорії - плазмові і LCD. Причому серед LCD-панелей зустрічаються як ЖК-телевізори (CCFL), так і Led LCD. Але що краще: плазма або Led-телевізор?

Однозначної відповіді на це питання немає, так як у кожної технології є свої плюси і мінуси. Але варто згадати відразу, що класичних ЖК-панелей, виготовлених за технологією CCFL LCD, в продажу давно вже немає. Виробництво плазмових телевізорів також призупинено, бо в війні двох технологій перемогли LED-панелі. Втім, в майбутньому їх теж чекає доля плазми, адже нова OLED-технологія, активно застосовується на смартфонах, незабаром займе велику частину ринку ТВ-панелей.

Зміст статті

  • Для чого потрібен плазмовий телевізор?
  • LCD-панель - кращий телевізор для ігор

Для чого потрібен плазмовий телевізор?

У чому ж криється перевага плазми перед LED-панеллю? По суті, головний плюс плазми в тому, що зображення на телевізорах, створених за допомогою даної технології, більш яскраве і насичене. У плазмі присутній справжній чорний колір, а не "сіре подобу", як в LCD.До того ж у плазмових ТВ широкі кути огляду і високий контраст зображення. Але як і в іншого пристрою, у "плазми" є ряд недоліків, які криються в високому енергоспоживанні і меншому терміні служби. Додатково до всього немає плазмових ТВ з діагоналлю менше 32 дюймів.

Як правило, плазмові телевізори набувають в основному для перегляду фільмів. При однаковій діагоналі телевізори на плазмі дешевше LCD-панелей, але знайти їх на ринку досить складно, так як виробництво призупинено.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

LCD-панель - кращий телевізор для ігор

Більшість покупців LCD-панелей використовують їх переважно в якості Smart TV і екрану для комп'ютера. Адже, по суті, монітори для ПК виробляються за тією ж технологією. Так, безсумнівно, вартість LCD вище, ніж у плазми, але за велику суму користувач отримує величезну кількість переваг: яскравий екран, відмінну передачу кольору, високу контрастність і чіткість. До того ж LCD-панелі компактніше і тонше плазмових телевізорів. Так, компанією Sharp вже випущений в серійне виробництво телевізор товщиною 1 см. Мінусом панелей, вироблених за даною технологією, є лише висока ціна.

натисніть на картинку для збільшення

Що ж вибрати: плазму або LED? З огляду на розвиток сучасних технологій, перевагу варто віддати LED-панелям, бо за ними майбутнє. Визначити, за якою технологією проведений телевізор, досить просто: у вимкненому стані екран плазми сірий, а у ЖК-панелі незалежно від технології підсвічування - чорний.