Коли переходити на літню гуму?

Коли переходити на літню гуму?

Автомобіль повинен бути безпечний при будь-якій погоді. Для цього в першу чергу треба створити надійний контакт з дорогою, що забезпечується шинами. Вони бувають різні, їх ставлять в залежності від сезону і потім змінюють з приходом іншої пори року. Через це виникає резонне питання, наприклад, коли переходити на літню гуму, прибравши зимову на зберігання.

Зміст статті

  • Трохи відомостей про гумі
  • Про всесезонке
  • Про нормативні акти

Трохи відомостей про гумі

Два рази на рік всі пункти шиномонтажу окуповані стурбованими людьми, тягають найрізноманітніші колеса, - водії перевзувати своїх "залізних коней". Чим це викликано? Вся справа в гумі і її складі. Їй доводиться працювати в жорстких умовах, від арктичних морозів до тропічної спеки. Тому, щоб забезпечити надійне зчеплення з дорогою при таких змінах навколишнього середовища, використовуються різні типи шин.

Відмінність полягає в складі гуми. Літня більш жорстка, здатна контактувати з розігрітим асфальтом, і забезпечує в цьому випадку відмінне зчеплення з дорогою. Але вона завдяки своїм складом працює при температурі вище +5 ° С, при більш низьких значеннях гума стає занадто жорсткою і не створює надійного контакту з покриттям.

В таких випадках переходять на зимові шини. У них застосовується гума м'якша, завдяки чому і при морозі вона краще чіпляється за дорогу.Але її позитивні якості змінюються на протилежні при підвищеній температурі. Внаслідок додаткового розм'якшення при подібному впливі зимові шини не можуть утримати автомобіль на дорозі. Вважається допустимим їх використання до тих пір, поки повітря не прогрівається вище +10 ° С.

Ось ті відомості про гумі, якими і керуються всі водії, змінюючи її два рази на рік. Звичайно, це не все, що потрібно знати про різних шинах, але наведених даних досить, щоб прийняти більш-менш обгрунтоване рішення. Визначаючи, при якій температурі переходити на літню гуму, до уваги треба брати не разовий її значення, а результати спостереження протягом деякого періоду часу.

І якщо повітря вже постійно прогрівається вище критичного рівня, в тому числі і вночі, то необхідно міняти шини. Експерти вважають, що граничним значенням для визначення можливості зміни гуми буде +8 ° С. Своєчасний перехід на потрібний тип забезпечить її збереження і безпеку руху в умовах, що змінилися.

до змісту ↑

Про всесезонке

Все сказане відноситься до шин для звичайних автомобілів. При розгляді експлуатації позашляховиків, як правило, укомплектованих всесезонной гумою, ситуація буде дещо інша. Треба також враховувати, що шини згаданого типу можуть стояти і на будь-якій машині, а не тільки на всюдиходах.

Всесезонні покришки, за задумами виробників, розраховані на цілорічне застосування. Так може бути, але не скрізь. Температурний діапазон експлуатації такої гуми становить від мінус 7 до плюс 30 ° С. Це дозволяє успішно їх використовувати восени і навесні, коли погода нестійка.Шини даного типу зазвичай знаходять застосування в країнах, що не відрізняються суворим кліматом, наприклад в європейських.

Але і тоді рішення про те, коли потрібно переходити на літню гуму і чи варто це робити взагалі, кожен водій приймає самостійно.

до змісту ↑

Про нормативні акти

Слід зазначити, що якщо раніше заміна гуми була справою суто добровільною, то з 01. 01. 2015 року це вже зовсім не так. Введено в дію новий технічний регламент, який забороняє з 01. 12 по 28. 02 їзду на літніх шинах, а з 01. 06 по 31. 08 - на зимових. Так що хоч строго і не визначено, з якого місяця переходять на літню гуму, проте діє заборона на застосування шин не по сезону.

Крім того, регламентом встановлена ​​допустима глибина протектора - для літніх покришок це більше 1, 6 мм. Колеса з малюнком, що має таку висоту, допускаються до експлуатації на автомобілі. Але незважаючи на введення регламенту, як і раніше, водієві доводиться самостійно визначати момент переходу на інший тип гуми. Правда, зараз у нього є однозначна заборона на використання літніх шин взимку і зимових влітку і орієнтир по температурі. Додаткову інформацію про заміну коліс можна отримати з відео:

Остаточне рішення про заміну гуми кожному водієві доведеться приймати самостійно на підставі технічних характеристик застосовуваних шин, умов експлуатації автомобіля і частоти його використання. При цьому можна (і потрібно) керуватися чинним технічним регламентом і складаються кліматичними умовами в конкретній місцевості.