Що робити, якщо телефон не бачить карту пам'яті?

Що робити, якщо телефон не бачить карту пам'яті?

Іноді буває так: все завантажене, сфотографоване, зняте на камеру телефону раптом зникає невідомо куди, а система видає повідомлення про те, що не може знайти папку, де все це раніше містилося. Що робити, якщо телефон не бачить карту пам'яті? По-перше, не панікувати. Можливо, нажите непосильною працею з девайсом в руках все ж нікуди не поділося.

Перше, що треба зробити, якщо карта пам'яті не читається, - перезавантажити телефон звичайним способом. Програмний збій через невірно ефектів у програмному забезпеченні або завершився процесу може привести і до таких наслідків. У більшості випадків раптова відмова бачити файли на карті лікується саме перезавантаженням.

Якщо це не допомогло, доведеться йти далі і перевірити фізичне підключення носія: контакти в слоті можуть окислюватися, забруднитися або просто разомкнуться при невдалому становищі. Поправте карту пам'яті, вийміть її і поставте на місце (при вимкненому телефоні), почистіть контакти м'яким ластиком або технічним спиртом. Чи не запрацювало? Значить, проблема серйозніша.

Треба перевірити, чи бачать карту пам'яті інші пристрої, в першу чергу комп'ютер, якщо підключити її через кардрідер. Якщо накопичувач розпізнається і файли на ньому можна відкрити, то їх просто копіюють куди-небудь в архів для подальшого відновлення, а саму карту форматують штатними засобами, дотримуючись вимог телефону до файлової системи.Оптимальним вибором можна вважати FAT32 або exFAT. Після завершення процесу карту витягають і встановлюють в телефон, де вона автоматично форматується вже засобами мобільної операційної системи. Пізніше можна переписати на неї збережені архіви.

Якщо карту пам'яті не вдається розпізнати навіть через кардрідер, то доведеться з нею без жалю розлучитися, за потребою рятуючи дані за допомогою фахівців сервіс-центрів. Благо сучасні смартфони успішно синхронізують свої сховища з віртуальними, так що найцінніша інформація вже не пропадає.

Проблем з новими картами пам'яті сьогодні майже не зустрічається, за винятком шлюбу виробника (тут вже гарантія на допомогу) або різниці в технічних характеристиках. Старі моделі телефонів не можуть впоратися з великими обсягами накопичувачів або з класом вище 6. Перед придбанням карти пам'яті варто переконатися, що вона підходить для використання в конкретному телефоні.