Що робити, якщо один навушник не працює?

Що робити, якщо один навушник не працює?

Навушники - така річ, якій судилося валятися в спутанном / складеному / зім'ятому вигляді в рюкзаку, сумці, кишені, на столі, під столом, на дивані ... Плюс до цього в процесі використання їх постійно знімають, надівають, кидають , скидають і смикають. Словом, неполадки в функціонуванні ще до закінчення гарантійного терміну - майже закономірність. Дешеві азіатські пристрої зазвичай не шкода і викинути. Але що робити, якщо один навушник не працює, а другий все ще живий? Дуже хочеться реанімувати гаджет, особливо якщо підібрати щось собі "по вухах" складно.

Звичайні навушники - пристрій гранично просте, і ламатися там, як правило, нема чому. Більшість проблем виникає через надрив дроти: цього вдосталь сприяють умови експлуатації, та й якість комплектуючих майже завжди залишає бажати чогось іншого. Найчастіше ламається провід у штекера або у самого навушника, тобто в місцях, де взаємодіють гнучка оплетка і жорсткий корпус. Ще одна поширена "хвороба" - вихід з ладу динаміка внаслідок удару або потрапляння вологи.

Самостійно відремонтувати навушники цілком реально, якщо є навички поводження з паяльником. Практично завжди потрібно буде припаяти дроти до контактів або спаяти їх між собою. Складність може полягати в зачистці жив від ізолюючого покриття і розведенні їх за схемою.У більшості навушників використовуються три основні жили: для лівого каналу, для правого каналу і мінусова - загальна (скручена з двох). Іноді в якості останньої застосовують оплетку. Якщо перестав працювати один навушник, то проблема найчастіше криється в його проведенні. Залишається знайти місце зламу - на слух (при виникненні контакту в мовчати навушнику з'являється звук) або за допомогою мультиметра.

Якщо контакт порушений не в проводі, а в самому штекері, то ремонт його зазвичай недоцільний: простіше і в підсумку естетичніше взяти новий, розбірний, і припаяти жили до потрібних крапок. Потім за допомогою термозбіжних трубок ретельно заізольовані місце ремонту.

Іноді провід цілий, а контакт відсутній безпосередньо на динаміці. В такому випадку треба розібрати навушник і перепаять бовтаються проводки, в разі потреби видаливши залишки. Це ж стосується і бездротових моделей: зовні проводів немає, але всередині вони йдуть від передавача до динаміка. Як правило, закріплені вони нещільно, і після розбирання відразу видно, де порушений контакт. Маленькі навушники зазвичай скріплюються засувками, великі - гвинтами. При складанні після ремонту корпусу можна склеїти епоксидкой.

Залишається уточнити, що робити, якщо 1 навушник не працює, але дроти і контакти цілі. У цьому випадку проблема може критися в засміченні або пошкодженні мембрани динаміка навушника. У першому випадку варто спробувати промити сіточку, яка прикриває мембрану, спиртом, просушити і зібрати назад. Іноді радять відмочити навушники в перекису водню, не розбираючи, але це спосіб спірне: сірка і потожіровиесліди відійдуть, але дрібні їх частки все одно залишаться. У разі деформації мембрани динаміка доведеться замінити його весь, якщо є навушник-донор (тієї ж моделі або з тими ж характеристиками).