Що робити, якщо завис ноутбук?

Що робити, якщо завис ноутбук?

У літню пору проблем з технікою виникає куди більше, ніж в інші пори року. Всьому виною перегрів комплектуючих через підвищену температуру навколишнього середовища. Нові покоління процесорів і відеокарт захищені від перегріву спеціальним режимом. При високих температурах процесор уповільнює частоту роботи, а при досягненні критичних показників і зовсім відключається. Таким чином, перегрів є однією з головних причин зависання комп'ютерів і ноутбуків в нинішній час. Правда, варто згадати і про інші причини, серед яких зараженість вірусами, слабкі характеристики "заліза", засміченість системи. Але це не так важливо, як відповідь на питання, що робити, якщо завис ноутбук.

На ділі будь завислий ноутбук можна перезавантажити декількома способами. Найбільш популярний з них - перезавантаження за допомогою кнопки включення. Якщо ваш ноутбук завис, не реагує на рухи миші і натискання кнопок клавіатури, натисніть і тримайте кнопку включення. Через 5-10 секунд ноутбук повинен відключитися. Звичайно, при такому способі перезавантаження ви втратите все незбережені дані. Наприклад, якщо ви редагували документ в Word і не встигли зберегти файл перед зависанням, то після перезавантаження над його вмістом доведеться попрацювати знову.

Правда, іноді виникають випадки, коли ноутбук "відмовляється" відключатися після натискання кнопки живлення.Допоможе вам при цьому лише "пересмикування" батареї. Від'єднати його від розетки, переверніть ноутбук і зніміть батарею. Після чого встановіть її на місце і ввімкніть мобільний комп'ютер.

Два даних способу вирішення проблеми з зависанням, по суті, є одноразовими, бо проблема, при якій постійно зависає ноутбук, все ж залишається невирішеною. Якщо зависла якась програма в системі, то позбутися її можна за допомогою диспетчера задач, який є в кожній операційній системі Windows. Для цього натисніть на клавіатурі одночасно три клавіші CTRL + DEL + ALT. У віконці "Диспетчер завдань" виберіть вкладку "Додатки", відсортуйте їх за станом і знайдіть що не відповідає додаток. Виділіть її кліком миші і натисніть "Зняти завдання".

натисніть на картинку для збільшення

Потім в новому віконці клікніть по кнопці "Закрити програму".

натисніть на картинку для збільшення

В ОС Windows таким чином можна позбутися від програм, що дестабілізують роботу системи. Але для користувача ноутбука найважливіше зрозуміти причини зависань. Як правило, роботу системи здатні гальмувати:

  • віруси;
  • слабке "залізо";
  • перегрів;
  • відсутність драйверів і конфлікт між комплектуючими;
  • засміченість системи і автозавантаження.

При роботі на ноутбуці важливо не закривати решітку кулера, що відповідає за охолодження мобільного комп'ютера. Ваш ноутбук став зависати і відключатися від перегріву? Пора подумати про придбання охолоджуючої підставки і чистці "нутрощів". Як правило, накопичена всередині на материнській платі і на вентиляторах пил є головною причиною підвищення температури корпусу ноутбука. Щоб убезпечити себе від зайвих проблем, рекомендується раз в півріччя очищати мобільний комп'ютер від пилу.Якщо ви не знаєте, як розібрати ноутбук, то зверніться за допомогою до YouTube. На відеохостингу знайдеться ролик з розбиранням вашої моделі комп'ютера. Що стосується підставки з вентилятором, то їх використання знижує загальну температуру всередині корпусу мінімум на 10 градусів. Як відомо, чим нижче температура роботи вінчестера і процесора, тим вище їх термін життя.

Варто також розуміти, що на старих ноутбуках запускати програми або гри з високими характеристиками безглуздо. До того ж більшість ігор, що вийшли в 2015 році, вимагають 64-розрядну операційну систему. Нерідко вони запускаються і на 32-бітних системах, але їх робота вкрай нестабільна і часто призводить до зависання ноутбука.

Після перевстановлення Windows ноутбук зависає намертво? Пора заглянути в диспетчер пристроїв і перевірити наявність драйверів до "заліза". Одночасно натисніть на клавіатурі кнопки Windows + Pause / Break і в новому вікні "Система" клікніть в лівому сайдбарі посилання "Диспетчер пристроїв".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо в списку є пристрій без встановлених драйверів, то система позначить його жовтим знаком оклику. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і перейдіть за посиланням "Оновити драйвера". Крім того, драйвера можна скачати і на офіційному сайті виробника ноутбука в розділі "Підтримка пристроїв".

натисніть на картинку для збільшення

Крім пилу і вологи, ворогом операційної системи є віруси, які гальмують її роботу. У боротьбі з ними вам допоможуть антивіруси. Не зовсім обов'язково купувати ліцензійне програмне антивірусне забезпечення, так як є величезна кількість безкоштовних рішень, наприклад Avira або Avast. Скачайте один з вищевказаних антивірусів, поновіть його бази і проскануйте системи на наявність шкідливого софту.

Незайвим буде позбутися і від сміття в операційній системі. Під "сміттям" розуміються залишки неправильно деінстальована програм, кеш і тимчасові файли, а також засміченість реєстру. Ви можете скористатися як стандартної дефрагментацією, так і спеціальними утилітами, наприклад CCleaner.