Що робити, якщо комп'ютер заблоковано?

Що робити, якщо комп'ютер заблоковано?

Активний і бездумний серфінг інтернету без встановленого на комп'ютері антивіруса нерідко призводить до блокування Windows. Відкриваючи сайти, що містять шкідливий код, користувач, сам того не підозрюючи, завантажує на свій комп'ютер віруси, які згодом вимагають за розблокування перерахування грошових коштів на певний номер. На жаль, проблема "порнобанер" до цих пір не вирішена, хоча як пошуковими системами, так і антивірусними компаніями розроблені заходи превентивного характеру. Так, пошукові системи при видачі повідомляють користувача про те, що сайт містить шкідливе програмне забезпечення, а антивіруси блокують доступ до подібного роду сайтам, виходячи зі статистичних даних своїх баз. Але що робити, якщо комп'ютер заблоковано?

В більшості випадків причиною блокування системи є вірус або так званий порнобанер. Дана назва вірус отримав через свого походження, оскільки в першу чергу заражалися їм комп'ютери користувачів, які активно відвідують порносайти. Сімейство вірусів, які блокують Windows, отримало назву Trojan. Winlock. При зараженні комп'ютера "Вінлоком" операційна система не відповідає на будь-які дії, а на екрані висить заставка з пропозицією сплатити зняття коду. Зазвичай користувачеві заблокованого комп'ютера пропонується відправити 1000-2000 рублів на певний номер телефону в обмін на код розблокування.Не поспішайте перекидати гроші на вказаний номер, так як, найімовірніше, вас обдурять і код не надішлють.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо у вашій системі було активовано автоматичне створення контрольних точок відновлення, то завантажте систему в безпечному режимі (кнопка F8 при завантаженні Windows) і відновлення її через будь-яку доступну контрольну точку.

Злісний вірус заблокував комп'ютер. Що робити, якщо відновлення системи було відключено? Насамперед потрібно знайти будь-яке інше пристрій з виходом в інтернет. Якщо під рукою не виявиться ноутбука, то цілком підійде смартфон або планшет. Компанією Dr. Web, одним з провідних розробників антивірусів, створений спеціальний сервіс для підбору кодів до "вінлокам". Відкрийте в браузері сайт // www. drweb. com / xperf / unlocker / і введіть номер гаманця або телефону, вказаний на екрані зараженого комп'ютера.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо код, підібраний сервісом, чи не розблокував ваш комп'ютер, то спробуйте підібрати його по зображеннях. До кожного скриншоту "Вінлока" передбачені коди розблокування. Вводите їх по черзі, поки не вдасться анлокнуть систему. При цьому ніхто не дає 100% гарантії, що ваша система буде розблокована.

натисніть на картинку для збільшення

Чи не вдалося вилікувати Windows перебором паролів і як і раніше пише комп'ютер заблокований? Скачайте з сайту // www. freedrweb. com / cureit / "одноразовий" антивірус Dr. Web CureIt і запишіть його на завантажувальний флешку або LiveCD-диск. Після чого завантажити з нього і проскануйте систему. Більш детально про цю процедуру розблокування ПК розказано на офіційному сайті "Курейта".

Якщо банер заблокував комп'ютер, а вищевказані дії так і не допомогли позбутися його, то кращим рішенням проблеми буде перевстановлення Windows.Правда, при цьому потрібно розуміти, що з реінсталляціей операційної системи зникнуть всі встановлені програми, а саму операційну систему Windows доведеться знову налаштовувати.