Що робити, якщо не працює мікрофон на ноутбуці?

Що робити, якщо не працює мікрофон на ноутбуці?

Епоха настільних персональних комп'ютерів канула в лету. ПК були успішно витіснені з цифрового ринку ноутбуками і планшетами, у яких є одна вагома перевага - мобільність. Якщо раніше висока продуктивність стаціонарних комп'ютерів була не в межах досяжності мобільних пристроїв, то на поточний момент ігрові ноутбуки в потужності не поступаються своїм "великим братам", а бюджетних ноутов цілком достатньо для вирішення повсякденних завдань. До того ж за останні роки вартість компактних мобільних комп'ютерів помітно знизилася, що дозволило великій кількості людей обзавестися ноутбуками. Внаслідок чого зріс потік питань до пошуковиків, пов'язаних з проблемами при роботі з мобільними комп'ютерами. Користувачі нерідко запитують, що робити, якщо не працює мікрофон на ноутбуці. Всьому виною повсюдна популяризація Skype, так як в більшості випадків мікрофон використовується тільки для розмов, на відміну від інших пристроїв введення / виводу інформації.

Безсумнівно, найшвидший спосіб позбутися від виниклого труднощі - придбати зовнішній мікрофон в найближчому комп'ютерному магазині. Але навіщо витрачати гроші на новий пристрій, якщо можна вирішити питання самостійно? Головне, з'ясувати причину непрацездатності та знати, як виправити проблему.У цьому вам і допоможе наша стаття.

Отже, насамперед потрібно розібратися, чи встановлені драйвера до мікрофона. Як правило, вони йдуть в пакеті з програмним забезпеченням до звукової карти, наприклад Realtek High Definition Audio. Допомогти вам в цьому може тільки вбудований в Windows диспетчер пристроїв. Відкриваємо "Мій комп'ютер" і натискаємо правою кнопкою миші. У контекстному меню вибираємо "Властивості".

натисніть на картинку для збільшення

В новому вікні "Система" в лівій колонці відкриваємо "Диспетчер пристроїв".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо у вкладці "Звукові, відео пристрої" поруч з представленими пристроями немає жовтих знаків оклику, то значить, драйвера встановлені.

натисніть на картинку для збільшення

В іншому випадку клацніть правою кнопкою миші на вкладці "Realtek High Definition Audio" і натисніть "Оновити драйвера". Залежно від моделі ноутбука звукова карта може мати іншу назву. Уточніть найменування за допомогою спеціальних програм (Everest, AIDA64) і скачайте програмне забезпечення з офіційного сайту виробника вашого мобільного комп'ютера.

натисніть на картинку для збільшення

З "дровами" все в порядку? Цілком можливо, мікрофон просто випадково відключився. Перевірити, чи так це, досить просто. Клацніть правою кнопкою мишки по іконці гучності в правому нижньому кутку екрану і виберіть пункт "Записуючі пристрою".

У вкладці "Запис" відобразяться встановлені звукові пристрої.

Якщо список порожній, натисніть правою кнопкою миші в поле вкладки і виберіть пункт "Показати відключені пристрої".

В пристроях запису з'явилися відключені пристрої? Вітаємо, залишилося лише активувати встановлений мікрофон!

Натискаємо правою кнопкою комп'ютерної миші на вкладці "Мікрофон" і вибираємо пункт "Включити".

Якщо після пари слів, сказаних в мікрофон ноутбука, "заграла" діаграма поруч іконкою пристрою, знайте, ви все зробили правильно. Залишилося лише протестувати мікрофон в Скайпі. Але якщо ви зіткнулися з тим, що співрозмовник вас погано чує, то не завадило б прочистити отвір мікрофона в ноутбуці і відрегулювати його чутливість в налаштуваннях. Клацніть правою кнопкою миші на мікрофоні, виберіть пункт "Властивості" і в новому вікні відкрийте вкладку "Рівні". Встановіть необхідний рівень чутливості мікрофона, додайте трохи посилення і знову протестуйте звук.

Чому не працює мікрофон на ноутбуці? Причин може бути безліч, починаючи від простої механічної поломки і закінчуючи несумісністю програмного забезпечення. Нерідко підключений до системи пристрій починає пригальмовувати, а згодом і зовсім припиняє свою "діяльність". З мікрофоном може бути те ж саме, бо це звичайна механічна деталь ноутбука.