Що робити, якщо забув пароль на комп'ютері?

Що робити, якщо забув пароль на комп'ютері?

"Тупий олівець краще гострої пам'яті" - говорить народна мудрість, яка все частіше і частіше "відображається" в реаліях нашого життя. Захищаючи свої конфіденційні дані на пристроях, ми часом забуваємо встановлені паролі і скаржимося на свою пам'ять. Добре, якщо пароль від планшета або смартфона був де-небудь записаний. Але що робити, якщо забув пароль на комп'ютері? Адже, по суті, припинення доступу до комп'ютера може призвести до втрати даних, збережених на жорсткому диску. Якщо після створення пароля ви не створювали диск скидання, то, на жаль, "мирними" способами позбутися від пароля в операційній системі не вийде.

В Windows є три типи облікових записів: адміністратор, користувач, гість. Перші два мають право створювати паролі для захисту даних, але пассворд адміністратора набагато складніше змінити або скинути, на відміну від пароля користувача. За допомогою вбудованої облікового запису адміністратора можна скинути будь-який пароль, встановлений користувачем. І якщо ви не створювали пароль до "Адміністратору" в операційній системі, то шанси розблокувати комп'ютер у вас великі.

Отже, як розблокувати комп'ютер з забутим паролем користувача? Для початку завантажте комп'ютер у безпечному режимі: при перезавантаженні натисніть кілька разів F8, а потім стрілками на клавіатурі виберіть "Безпечний режим" і натисніть Enter.Після завантаження комп'ютера виберіть обліковий запис "Administrator".

Потім відкрийте "Панель управління", перейдіть в "Облікові записи користувачів" і виберіть запаролений учетку. Натисніть "Змінити пароль" і залиште поля порожніми. Після чого клікніть "Змінити пароль", закрийте всі вікна і перезавантажте комп'ютер. Подібний процес скидання пароля за допомогою вбудованої облікового запису адміністратора діє на всіх операційних системах сімейства Windows.

Але в дійсності проблеми виникають, коли був забутий пароль на учетке адміністратора. Наступний спосіб скидання пароля, по суті, є "незаконним", так як подібним способом може бути знятий пароль з будь-якого комп'ютера. Але коли немає іншого виходу, доводиться використовувати і всякого роду софтина. Для скидання пароля буде потрібно диск або USB-флешка, а також утиліта ERD Commander. Якщо у вашому комп'ютері немає оптичного приводу, то скачайте образ програми ERD Commander USB в інтернеті і залийте на завантажувальну флешку. У зворотному випадку за допомогою Ultra ISO або Nero запишіть образ програми на диск.

Вставте диск або флешку з утилітою в комп'ютер і завантажити з нього. Після завантаження ERD Commander двічі дайте відповідь "Так" на зазначені питання, виберіть російську мову і натисніть "Далі". Після чого у вікні відновлення системи виберіть операційну систему і знову клікніть "Далі".

Як засіб відновлення вкажіть останній пункт "Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset".

натисніть на картинку для збільшення

Серед інструментів відновлення клікніть по "Майстру зміни паролів".

натисніть на картинку для збільшення

Програма "Майстер зміни паролів" привітає вас новим вікном. Натисніть "Next" для продовження.

натисніть на картинку для збільшення

Виберіть обліковий запис, до якої слід змінити пароль, і введіть новий пароль двічі. Потім натисніть "Next" і слідом "Finish".

натисніть на картинку для збільшення

Комп'ютер піде в перезавантаження. Після його завантаження відкриється вікно "Зміна пароля": в рядку "Старий пароль" вказуємо пароль, встановлений вами в "Майстрі зміни паролів", а новий пароль вводити не обов'язково. Кількома "Ок" і чекаємо завантаження операційної системи.

Сподіваємося, що думки "Я забув пароль входу в комп'ютер" у вашій голові більше не виникне. І пам'ятайте, що будь-який неакуратне дію з програмами на кшталт ERD Commander може привести до непоправних наслідків!

Скидання забутого пароля в Windows 7 представлений в наступному відеоролику: