Що найголовніше в жінці?

Що найголовніше в жінці?

Питанням "що найголовніше в жінці?" задаються представники обох статей. Чоловікам хочеться з його допомогою визначити критерії для вибору ідеальної супутниці життя, а леді бажають знати, чим привернути увагу, які якості в собі розвивати. Спробуємо розібратися в складній темі!

Зміст статті

  • Трохи історії
  • В наші дні

Трохи історії

Колись спільне проживання чоловіка і жінки було більшою мірою необхідністю, ніж результатом взаємних почуттів. Тільки чіткий розподіл обов'язків і дотримання встановлених ролям дозволяло найкращим чином організувати побут. Так сформувалися перші правила, що закріплюють за жінкою роль хранительки домашнього вогнища, господині з усіма відповідними навичками та якостями характеру.

Пізніше, коли проблема постійного протистояння ворожому середовищі для людей відпала, все більшого значення стали набувати зовнішні параметри. Мінлива мода на протязі століть неодноразово демонструвала нові канони краси, але суть завжди залишалася однією і тією ж: для жінки було важливо їм відповідати. Характер теж грав свою роль, а ось господарські навички стали тим менш цінні, ніж вище був соціальний статус леді. Для забезпечених дам значущим також уявлялося вміння приймати гостей, слідувати нормам етикету і в цілому вести себе в суспільстві.За великим рахунком, усі ці критерії залишилися актуальними досі, проте є і значні зміни.

до змісту ↑

В наші дні

Вимоги до сучасної жінці менш чіткі і однозначні, ніж раніше. В наші дні леді домоглися рівноправності, можуть займати високі пости, самостійно забезпечувати сім'ю, до того ж технічний прогрес дозволяє вирішувати всі побутові питання, не проживаючи разом з чоловіком. Але від цього ясності на тему, що головне в жінці, не додається.

Можна сказати, що сучасний світ поділився на непримиренні жіночі табори. Перші проголошують свою повну незалежність від чоловіків. Деякі з них, окрилені можливостями, будують кар'єру і конкурують з сильною статтю, інші йдуть в крайнощі і стають феміністками. Представниці другого табору, навпаки, засмучуються через втрату історичної ролі жінки як хранительки домашнього вогнища. Найчастіше такі дами намагаються акцентувати своє жіноче начало усіма способами: одягаючись постійно в спідниці і сукні максі, демонструючи всіляко свою безпорадність, беззахисність, іноді навіть дурість.

Очевидно, що вважають головним в жінці дами з першого і другого табору. Варто зауважити, що чоловіків представниці обох груп лякають приблизно однаково: незалежні - своєю наполегливістю, агресією і прагненням конкурувати, а підкреслено жіночні - категоричним небажанням нести за себе і своє життя хоч би не було відповідальність.

Прагнення до крайнощів завжди призводить до небажаних результатів. Добре, що більшість сучасних жінок все-таки намагаються знайти баланс. Насправді ми живемо в світі величезних можливостей, потрібно тільки вміти ними правильно скористатися.При бажанні жінка здатна реалізуватися як господиня, дружина і мати, але і не відмовлятися від успіхів в роботі. Чоловіки в наші дні теж більш лояльно дивляться на бажання другої половинки жити цікаво, насичено і соціально активно, а не просто сидіти вдома. Так навіщо витрачати час і сили на протистояння вітряних млинів? Боротьба взагалі не відноситься до числа ефективних для дам способів досягнення цілей. Тих, хто витрачає життя на протистояння зовнішнім умовам і обставинам, неминуче осягає розчарування і гіркоту.

Мабуть, головним в сучасній жінці є саме вміння знаходити баланс між різними своїми ролями, скористатися наявними можливостями. З цим напевно погодяться представники обох статей. Когось із жінок подібна свобода вибору ставить у глухий кут, але багатьом все ж вистачає сміливості і мудрості стати відмінною дружиною на радість чоловікові і реалізуватися в якийсь трудової діяльності для власного задоволення. А найціннішою для дам в сучасному світі стала можливість будувати відносини і вибирати партнера не для виживання або згідно з нормами суспільства, а за велінням серця. Така свобода варта того, щоб навчитися нею користуватися!