Що частіше купують в інтернеті?

Що частіше купують в інтернеті?

Віртуальний ринок товарів з кожним роком нарощує обсяги продажів. Зростання числа інтернет-магазинів, зручність оплати і низькі ціни вплинули на різке збільшення товарообігу всередині Мережі. Мережевому покупцеві не потрібно обходити супермаркети в пошуках товару. У будь-який момент він може зв'язатися з працівником віртуального магазину для уточнення характеристик потрібної йому речі або способів її доставки. У Всесвітній павутині реально придбати все - від корови до танка, від дрібної побутової електроніки до автотранспорту. Але що частіше купують в інтернеті звичайні користувачі?

У вересні 2014 року компанія Яндекс провела дослідження на тему "Що купують в Інтернеті росіяни". Відповідно до результатів дослідження був складений топ-рейтинг популярних товарів, придбаних в Мережі вітчизняними користувачами. Так, на першому місці топа виявилися дрібна побутова техніка та електроніка. Що відносяться до цих категорій, з'явилися в онлайн-продажу одними з перших і здобули популярність у користувачів за останні роки. Найбільше електроніки купується, безсумнівно, в Китаї. Правда, останнім часом наші співвітчизники перейняли досвід китайських виробників і заснували власні магазини-реселлери товарів з Піднебесної.

натисніть на картинку для збільшення

Друге місце топ-рейтингу популярних товарів інтернету зайняли комп'ютери і пов'язані з ними периферійні пристрої.Це пояснюється тим, що вибір товарів в Мережі значно вище, ніж в звичайних магазинах. Додатково до всього ціни на "залізо" і аксесуари в інтернет-магазинах нижче, ніж на прилавках міста, оскільки продавець не оплачує приміщення під склади і офіс, не витрачає суми на оплату заробітної плати персоналу магазина. До того ж ряд мережевих магазинів пропонує безкоштовну доставку на будинок, що робить покупку в інтернеті як дешевої, так і зручною.

На третьому місці топ-рейтингу розташувалися мобільні гаджети, смартфони і планшети. Безсумнівно, незабаром "розумні" мобільні пристрої зрушать з другого рядка рейтингу комп'ютери, адже продажі PC останнім часом помітно впали. Цілком можливо, що в майбутньому гібридні пристрої, що є мікс планшета і ноутбука, замінять користувачам ультрабуки, нетбуки і ноутбуки, а фаблет - планшети.

Завдяки прекрасній половині людства парфумерія та косметика зайняли четверте місце. Техніка вже вчиться передавати запахи, але жінок це не зупиняє, і вони як і раніше набувають різну косметику в Мережі. Товари для дітей, що купуються переважно жіночою статтю, розмістилися на п'ятому рядку. Їх розташування на п'ятому місці топа пояснюється низькими цінами в інтернет-магазинах.

До категорії "часто купуються через інтернет товари" і софт, який посів шосте місце. Через різних знижок на електронні ключі користувачі все частіше і частіше купують програмне забезпечення через інтернет. Як правило, левова частка продажів доводиться на операційну систему Windows і пакет Microsoft Office.

В черговий раз через високий купівельного попиту у жінок одяг і взуття посіли сьоме місце рейтингу.Але внаслідок неможливості примірки одягу навряд чи дана категорія просунеться в топі.

Останні рядки рейтингу "Топ-10 популярних товарів Інтернету" дісталися квиткам, великої побутової техніки і різноманітних послуг по оплаті рахунків.

Що частіше купують через інтернет? Безсумнівно, все те, що коштує дешевше, ніж на прилавках реальних магазинів. Але потрібно пам'ятати, що перед покупкою будь-якого товару необхідно ознайомитися з відгуками про сайт і товар. І якщо більшість відгуків відноситься до категорії "негативних", то подібний товар не рекомендується до покупки.

Не варто купувати в інтернеті важкі речі, так як вартість доставки безпосередньо залежить від ваги посилки. Ліки та дизайнерські аксесуари, які реалізуються через Мережу, найчастіше є підробленими. Також потрібно уникати покупки продуктів харчування в віртуальному просторі, бо неможливо перевірити якість товару.