Що входить в трудовий стаж?

Що входить в трудовий стаж?

За останні роки пенсійна система в нашій країні пережила безліч змін. Пенсійна реформа 2013-2015 років вплинула на розрахунок страхової пенсії. Згідно з Федеральним законом "Про страхові пенсії" № 400-ФЗ, пенсія громадян РФ 1967 року народження і молодше буде формуватися за зовсім іншим принципом: новітня формула враховує як стаж, так і вік потенційного пенсіонера, а також розмір заробітної плати. Таким чином, чим більше людина пропрацює на державу з високою зарплатою, тим вище будуть його пенсійні нарахування. Але, як і в попередніх формулах, головною складовою є трудовий стаж громадянина. Що входить в трудовий стаж? Як його правильно розрахувати?

Трудовий стаж - це загальна тривалість трудової діяльності громадянина, що включає також і громадську діяльність. Але крім періодів роботи, до трудового стажу входять і періоди, при яких працівник не міг здійснювати трудову функцію. До них відносяться військова служба, соціальні допомоги по непрацездатності (лікарняні) та т. Д. Розберемо кожен період окремо.

Служба в державних органах, органах внутрішніх справ і в армії враховується при підрахунку трудового стажу. Причому при підсумовуванні муніципального стажу рік служби в збройних силах Російської Федерації прирівнюється до двох років муніципальної або цивільної служби.Таким чином, навіть відслуживши в армії десяток років, громадянин має право на повноцінну пенсію.

Періоди тимчасової непрацездатності та відпустки по догляду за дитиною до півтора років можуть бути включені в трудовий стаж громадянина РФ. Правда, сума відрахувань до Пенсійного фонду при малому стажі роботи буде набагато нижче. Існує поняття "страхового стажу", що припускає певний період часу, протягом якого перераховувалися внески в ПФР. Якщо страховий стаж перевищує 8 років, то за період непрацездатності працівник отримає всю заробітну плату. До страхового стажу не включається навчання громадянина в інституті або коледжі, оскільки за час навчання в ПФР не відраховувати внески.

До загального трудового стажу громадянина РФ також можуть бути зараховані періоди одержання допомоги по безробіттю. Таким чином, реєстрація на біржі праці дозволить отримувати допомогу і "напрацьовувати" загальний стаж. Крім цього, до трудового стажу підсумовуються періоди репресії і необгрунтованого притягнення до кримінальної відповідальності, а також участі громадянина РФ в громадських роботах.

натисніть на картинку для збільшення

Але в російському праві існує ще поняття спеціального трудового стажу. При досягненні певної тривалості трудової діяльності нараховується пільгова дострокова пенсія. Для дострокового виходу на пенсію буде потрібно працювати в важких кліматичних умовах, на шкідливих виробництвах або територіях, під дією радіоактивного випромінювання.

Щоб отримати пенсійні нарахування, громадянину потрібно всього лише п'ять років стажу за поточним трудового законодавства. При цьому не обов'язково працювати всі ці п'ять років, адже в трудовий стаж працівника включаються не тільки періоди його трудової діяльності, а й відпустку, армія, тимчасова непрацездатність і т.д.