Що обговорюють на зустрічі випускників?

Що обговорюють на зустрічі випускників?

День зустрічі випускників російських (та й ширше - радянських) шкіл вже багато років проходить у першу суботу лютого. Зрозуміло, що на подібних рандеву згадуються роки, проведені в одному класі. Але кожна така зустріч - не тільки "повторення пройденого", але і "звіт про виконану роботу". Що обговорюють на зустрічі випускників, зрозуміло: хто чого домігся після закінчення школи, хто де побував, що закінчив і де (і ким, звичайно) зараз працює. Ну, і ще купу тем: хіба мало про що можуть говорити колишні однокласники!

Зміст статті

  • Чому на початку лютого?
  • Про що говорять?

Чому на початку лютого?

Дійсно, чому вечір зустрічей випускників традиційно проходить саме в першу суботу февраля? Чому в суботу - більш-менш зрозуміло: щоб після бурхливого дня були добу для приведення себе в порядок перед новою робочим тижнем. Але чому для зустрічі вибрано цей зимовий місяць? На цей рахунок існує кілька думок:

  • тому що це напередодні Дня святого Валентина;
  • тому що весь січень було свята, не до зустрічей, а трохи пізніше починається Великий піст, святкувати не положено, ось і впихнули час зустрічі в проміжок;
  • тому що старий урожай вже прибрали, а нову розсаду садити ще рано.

Зрозуміло, що ці гумористичні екзерсиси не відповідають на питання про те, чому вечір зустрічей випускників шкіл відзначається переважно в лютому. Швидше за все, справа в тому, що після закінчення середньої школи більшість випускників вступає до вищих навчальних закладів. І перша половина лютого в вітчизняних вузах - канікули після першого семестру. А студенти, не обтяжені сім'єю, завжди готові до зустрічі з товаришами.

до змісту ↑

Про що говорять?

Зрозуміло, що в перші роки після закінчення школи випускники не накопичили достатній багаж досвіду і знань, який можна було б обговорити в колі однокласників. І розмови, швидше за все, будуть крутитися навколо "здорово ми тоді всім класом з англійської свінтілі". Ну, або ще щось в цьому роді. Поступово, у міру дорослішання, тематика розмов змінюється. Шкода, що ніхто не аналізував - наскільки і в якому напрямку вона змінюється, це було б досить цікаве соціологічне дослідження.

Природно, на зустрічі випускників, як і в школі, виникнуть "гуртки за інтересами". Кому-то буде цікаво обговорити хокей, розповісти, як їздив по країні або Європі на матчі КХЛ. Хтось захоплюється риболовлею і обов'язково знайде серед однокласників однодумця. А хтось з подивом виявить, що колишній трієчник став процвітаючим бізнесменом, і попроситься в компаньйони. І таке буває, ой як буває!

Звичайно, обговорення на тему "шкільні роки чудесні" актуальні і через десять, і через двадцять, і через тридцять років після закінчення школи. До них з плином часу додаються розповіді про професійні успіхи, про місця, де побував, про людей, з якими зустрічався.Ще пізніше - теж про успіхи, тільки не своїх, а дітей, і спогади про тих, "кого вже немає, а ті далеко". Після тридцяти років після закінчення школи життя зазвичай так розкидає випускників, що зустрічі проводяться далеко не кожен рік, в кращому випадку - раз в п'ятиріччя. Поки, з природних причин, не припиняються зовсім.