Що впливає на формування особистості?

Що впливає на формування особистості?

Особистість людини в більшій чи меншій мірі піддається змінам протягом усього життя. Тому можна сміливо говорити про те, що процес її формування безперервний, він не закінчується разом з дитинством. І це чудова новина! Адже така гнучкість дає шанс змінитися на краще в будь-якому віці! Але як? Що впливає на формування особистості?

Зміст статті

  • Інформація - це сила
  • Що з нею робити?

Інформація - це сила

Людський мозок краще будь-якого комп'ютера, він безперервно займається переробкою, аналізом, розподілом, зберіганням, оцінкою вхідного потоку інформації. Він визначає, що запам'ятати, на чому акцентувати увагу, а що залишити без нього. Хочемо ми того чи ні, але величезна кількість зорових образів, відчутних відчуттів, запахів та іншого впливає на наші думки, емоції, а в кінцевому підсумку - на особистість.

Усім знайомі історії, коли хтось із друзів, обпікшись кілька разів у відносинах з протилежною статтю, ухвалював рішення більше не намагатися їх будувати або починав ненавидіти всіх жінок (чоловіків). Хіба цей факт не є свідченням того, наскільки сильно негативна інформація вплинула на людину? І подібне відбувається постійно, а ми навіть не помічаємо цього, що правильно.Адже якби люди усвідомлено приймали всі без винятку рішення, від дрібних до великих, проводячи повноцінний аналіз ситуації, то це паралізувало б наше життя. Ось чому так часто вибір робиться автоматично, а накопичений неприємний досвід призводить до закономірного прагненню уникати його повторення в подальшому.

до змісту ↑

Що з нею робити?

В світлі вищеописаного стає особливо важливо свідомо відбирати ту інформацію, яка в принципі потрапляє в наш мозок, якщо вже подальша її доля піддається зовсім слабкому контролю. На формування особистості в підсумку впливають всі фільми, книги, вивчені в різних закладах дисципліни, люди, емоційно забарвлені ситуації і інші моменти, що відбуваються щодня. Причому над якоюсь частиною з них ми не владні, наприклад, не можемо нічого вдіяти з набридливої ​​рекламою, яка висить всюди. Однак уникнути неприємних розмов, не дивитися поганих фільмів або не читати всілякі дурниці в Інтернеті з провокаційними заголовками нам цілком під силу.

Просто запам'ятайте, що споживана інформація впливає на вашу особистість так само сильно, як їжа на організм. З щоденних дрібниць складаються система цінностей, культура мови, домінуюче основну частину часу настрій і т. Д. Всім відомо, що позитивним людям простіше працевлаштуватися і робити кар'єру, спілкуватися з протилежною статтю і переживати складні періоди. Але мало хто свідомо працює над відсікання негативної частини вхідної інформації.

В кінцевому підсумку все успіхи в абсолютно будь-якій сфері життя досягаються завдяки індивідуальним особливостям особистості людини. Значить, варто приділити увагу її формуванню.Перш за все, спілкуйтеся з тими, кому вже вдалося досягти того, чого вам хочеться, або хто володіє бажаними якостями характеру. Якщо такі люди будуть оточувати вас кожен день, то дуже скоро ви волею-неволею перейме їх стиль мислення, логіку, настрій, спосіб вирішення проблем і т. П. Відома істина про те, що з ким поведешся, від того й наберешся, має серйозні основи. Дивіться надихаюче кіно, читайте мотивуючі книги і уникайте, наскільки можливо, все, що засмучує і тугу, змушує відчувати себе безпорадно і просто погано.

Ви самі є тією людиною, на якого здатні вплинути найбільшою мірою. До того ж ресурс вашої особистості завжди був, залишається і буде головним і визначальним все життя. Так що нарощувати і трансформувати його - робота серйозна і складна, зате найбільш вдячна. А що впливає на формування особистості, вам тепер відомо.