Що робити, якщо тебе обзивають?

Що робити, якщо тебе обзивають?

Багато людей в дитинстві або юності стають об'єктами глузувань. Хтось з гідністю проходить це випробування і перетворює кривдників в своїх приятелів. Інші ж, не знайшовши виходу, забирають клеймо ізгоя у доросле життя.

Як же позбутися від вічних нападок з боку однолітків або колег? Що робити, якщо тебе обзивають "жірдяй" або "коровою", "очкариком" або "ботаном", "верствою" або "пігмеєм"? Яка реакція є максимально ефективним способом нейтралізації кривдників?

Зміст статті

  • Хто, кого і чому зазвичай дражнить?
  • Як же бути?

Хто, кого і чому зазвичай дражнить?

Як правило, найбільш запеклим задираками стають погано виховані і недолюблені в сім'ї діти. Акцентуючи увагу колективу на чужих недоліках, вони відволікаються від власних проблем і невдач. Це допомагає їм здаватися сильніше і значніше в своїх і чужих очах.

Основна агресія в таких випадках іде на людей тихих, безмовних, вразливих. Інакше кажучи, ізгоями стають ті, хто готовий визнати себе жертвою відразу і беззастережно. І чим більше емоцій проявляє обзивають, чим активніше він реагує на те, що відбувається, тим сильніше розохочує своїх кривдників.

Основна частка проблем, пов'язаних з різними дразнилками, виникає в шкільні чи дитсадкові роки. Діти і підлітки жорстокі і будь-який прояв чужої слабкості сприймають як сигнал до "добивання" жертви.При цьому цькування зазвичай стає загальною, адже кожен підсвідомо боїться опинитися на місці ізгоя і змушений підтримувати більшість, навіть чудово розуміючи неправильність своєї поведінки.

У дорослому колективі людей, готових образитися, почувши якесь прізвисько, набагато менше. Адже з роками виробляється вміння відповідати на будь-які випади на свою адресу адекватно, вказуючи кривдникові його справжнє місце. Крім того, практично всім вдається створити невидиму "броню", надійно захищає самооцінку від чужої думки.

до змісту ↑

Як же бути?

Позбутися від нападок з боку однолітків або колег можна декількома способами. Вибирати тактику слід, спираючись на власний склад характеру і особливості ситуації.

  • Застосувати силу. Бійка рідко здатна вирішити будь-який конфлікт. Але в даному випадку демонстрація "жертвою" своїх умінь, отриманих, наприклад, в секції бойових мистецтв, напевно змусить кривдників відправитися на пошуки іншого персонажа для насмішок. Тільки не варто намагатися здолати супротивників, не маючи ніяких навичок. Тим більше не можна вплутуватися в бій, якщо кривдників кілька!
  • Застосувати почуття гумору. Цей варіант хороший для тих, хто "не лізе за словом в кишеню". Дотепник завжди здатний підчепити задиру, виставивши його в невигідному світлі. Правда, така ситуація може перерости в непримиренну боротьбу з вічними суперечками. Але її ініціатор уже не зможе відчувати себе господарем становища.
  • Піднятися над ситуацією. Слід внутрішньо відмовитися від нав'язуваної ролі "жертви", віддавши її, наприклад, вигаданому персонажу. Зумівши таким чином абстрагуватися від того, що відбувається, можна спокійно дивитися навколо, не відчуваючи сильних емоцій.
  • Посміятися над собою разом з усіма. Цей стиль поведінки можна використовувати, якщо прізвиська відображають об'єктивний стан справ. Без сумніву, вгодований дитині складно боротися з тим, що він "жірдяй", а людині з поганим зором доведеться змиритися з кличкою "очкарик". Так навіщо ж заперечувати очевидне? Набагато простіше перевести недолік в розряд власних особливостей, погодившись з думкою більшості.
  • Змінити ставлення до подій, замінивши будь-які почуття байдужістю. Причому нудьга на обличчі "жертви" повинна бути щирою і добродушною. Складність цього методу полягає в тому, що ігнорувати зауваження доведеться постійно до тих пір, поки кривдникам не набридне натикатися на стіну. Адже вони не відмовляться від своєї затії відразу, проте напруження їх "наскоків" буде поступово згасати.

Найменш ефективним способом вирішення ситуації можна назвати спроби знайти захист у сильніших: вчителів, батьків, начальників і т. Д. Такі дії обов'язково будуть розцінені як демонстрація повної безпорадності. До того ж подібна поведінка остаточно зіпсує репутацію ізгоя, перетворивши його ще й в ябеду.

Стати об'єктом постійних насмішок може будь-яка людина. Адже у всіх є певні особливості, які виділяють їх на тлі інших членів колективу. Але ось як сприймати подібні нападки - ображатися чи на задір або перетворювати їх слова в керівництво по самовдосконалення, - кожен вирішує сам.