Що робити, якщо не виспався?

Що робити, якщо не виспався?

Щодня ми повинні справлятися з великим обсягом роботи, спілкуватися з іншими людьми і піклуватися про своє здоров'я. Виконати всі завдання стає набагато простіше, якщо до цього був повноцінний сон. Але що робити, якщо не виспався, де взяти енергію і сили, так необхідні для підтримки активності? Підбадьоритися допоможе наступне.

Зміст статті

  • Контрастний душ
  • Спорт
  • Підбадьорливі напої
  • Світло
  • Музика
  • Зміна діяльності
  • Короткочасний сон

Контрастний душ

Різка зміна температури води при обливанні провокує стрес. Щоб боротися з ним, організм змушений використовувати наявний запас енергії, що робить людину бадьорою. Крім того, подібна процедура стає сигналом для накопичення енергії в ще більшому обсязі. Саме тому контрастний душ так любимо багатьма спортсменами.

до змісту ↑

Спорт

Фізичне навантаження змушує весь організм включитися в активну діяльність. Зарядка або ранкова пробіжка не тільки забезпечать приплив сил і сприятливо позначаться на здоров'ї, але і подарують відмінний настрій завдяки вивільненню ендорфінів. Однак слід бути уважним до свого стану. Займаючись спортом, необхідно уникати перевтоми, щоб не відчути себе ще більш млявим.

до змісту ↑

Підбадьорливі напої

Відмінно освіжає голову ранкову каву.Вміщені в ньому речовини активізують мозок і покращують обмін речовин. Аналогічне вплив справляє на організм міцний чай. Додаткову енергію дає доданий в ці напої цукор. Проте надто багато міцного чаю або кави пити не варто, щоб не викликати запаморочення і нервову збудливість.

до змісту ↑

Світло

Коли невблаганно хилить на сон і немає сил для роботи, знаходження в затемненому приміщенні тільки погіршить ситуацію. Адже така обстановка близька до нічного атмосфері, а саме темної ночі люди сплять. Світло ж активізує рецептори в очах, підвищує пильність, дає робочий настрій. Тому варто розсунути штори або подбати про хороше освітлення, і сон зніме як рукою!

до змісту ↑

Музика

Кожна музична композиція робить свій вплив на людську психіку. Існують жанри, що сприяють розслабленню і заспокоєнню. А є музика збудлива, що підштовхує до активних позитивних дій. Бадьорі мелодії - відмінні стимулятори і енергетики.

до змісту ↑

Зміна діяльності

Тривалий монотонна праця здатний сам по собі викликати відчуття сонливості. Але що робити, якщо не виспався, а робота повинна бути виконана? Адже при нестачі сну мозку стає ще важче виконувати свої функції. У такому випадку саме час зробити перерву і почати рухатися або переключитися на зовсім інше заняття. Через деякий час, повернувшись до колишніх справах, можна виявити, що сил набагато додалося.

до змісту ↑

Короткочасний сон

Якщо увійти в колію ніяк не вдається, найкращим виходом буде короткий сон. Трохи вздремнув, можна змусити свою свідомість працювати активніше, і енергія поповниться.Але якщо попереду ще багато відповідальних справ, занадто довго спати не варто, оскільки саме перші стадії сну дозволяють гарненько підбадьоритися. При більш глибокому сні включаються інші механізми, і в такому випадку буде потрібно тривалий відпочинок, який може бути в певний час недоречний.

Ці заходи є досить ефективними, але все-таки постійно бути повним сил легко, тільки добре висипаючись. Тому, незважаючи на те що хочеться все встигнути, ніколи не можна шкодувати про час, витрачений на міцний, повноцінний, який заповнює життєві сили сон.