Що дає вид на проживання?

Що дає вид на проживання?

Російське міграційне законодавство дозволяє іноземним громадянам отримувати посвідку на проживання. Що це за документ? Що дає вид на проживання його власникові?

Досліджуємо дане питання в таких аспектах:

Зміст статті

  • Сутність посвідки на проживання
  • Які права і обов'язки мають власники російського посвідки на проживання?

Розглянемо їх докладніше.

Сутність посвідки на проживання

Вид на проживання - це документ, який видається іноземцям для підтвердження їх легального статусу перебування в Росії. Він також дає право в'їжджати в РФ без візи. Термін дії російського посвідки на проживання - 5 років. Як тільки він закінчується, іноземний громадянин може продовжити його - на стільки ж, і загальна кількість повторень цієї процедури не обмежена.

Щоб отримати вид на проживання в РФ, закордонний підданий повинен прожити в Росії як мінімум 1 рік - на підставі відповідного дозволу. Однак це правило допускає виключення.

Справа в тому, що між РФ і деякими державами можуть укладатися договори, відповідно до яких громадяни цих країн має право отримувати розглянутий документ без набуття дозволу на тимчасове проживання. Зараз подібні угоди РФ має з Білоруссю і Туркменістаном. Інший поширений критерій, при якому дозвіл, що дає право згодом отримати посвідку на проживання, оформляти необов'язково, - іноземний громадянин є висококваліфікованим фахівцем.

до змісту ↑

Які права і обов'язки мають власники російського посвідки на проживання?

На що вид на проживання дає право? Вище ми відзначили деякі з відповідних преференцій, а саме можливість вільно в'їжджати в РФ і проживати в країні без обмежень по терміну. Але є і інші невід'ємні права власників посвідки на проживання. У числі таких:

  • право на безперешкодне пересування в РФ, а також проживання в будь-яких населених пунктах країни;
  • право брати участь в муніципальних виборах (як в статусі кандидата, так і в якості виборця), а також в референдумах на рівні місцевого самоврядування;
  • право влаштовуватися на роботу на всій території Росії без отримання відповідного дозволу;
  • право оформляти запрошення на в'їзд в РФ родичам, які є громадянами держав, які не мають угоди з Росією про безвізовий режим;
  • право на отримання базових соціальних гарантій (таких як, наприклад, медичну допомогу, пенсійне забезпечення, безкоштовну вищу освіту).

Що дає вид на проживання в РФ іноземцям, крім широкого спектра зазначених прав? Можна відзначити, що даний документ звільняє зарубіжних підданих від деяких обов'язків, які встановлені щодо російських громадян. У числі таких - служба в армії. Володарі посвідки на проживання не повинні її проходити.

Разом з тим ряд обов'язків для власників відповідного документа російським законодавством все ж встановлено. Так, володар виду на проживання в РФ повинен:

  • щорічно повідомляти Федеральну міграційну службу про те, що продовжує проживати в РФ (це можна робити по пошті, через сайт Gosuslugi.ru або за допомогою особистого візиту в ФМС);
  • знаходитися на території РФ більше половини днів у році (інакше вид на проживання може бути анульований);
  • мати фінансову самодостатність (в іншому випадку відповідний дозвільний документ також може бути анульований).

Отже, ми дізналися, які права дає вид на проживання в РФ, а також основні обов'язки, встановлені законами РФ для його власників. Власники відповідного документа, з одного боку, наділені значними привілеями в аспекті міграційного контролю (не потрібно отримувати візу для в'їзду в Росію, можна поселятися в будь-якому місті), з іншого - повинні час від часу контактувати з ФМС - для виконання зазначених вище вимог, а також забезпечувати відповідність своїх активностей критеріям, встановленим у законодавстві.