Що відлякує комарів?

Що відлякує комарів?

З настанням дачного сезону засоби від комарів можна купити чи не в пивних кіосках: попит народжує пропозицію. З кожним роком арсенал для боротьби з кровососами все збільшується, а укусів і докучливого "співу" менше не стає. Коли перепробувано безліч засобів, ми починаємо шукати, що відлякує комарів ефективніше фумігаторів, лосьйонів і кремів з важкої отдушкой. Хтось вірить рекламі і сподівається на ультразвук, а хтось звертається за допомогою до самої природи.

Якщо вчитатися в склад широко рекламованих репелентів, то крім хімічних елементів і парфумерії ми обов'язково побачимо якісь рослинні масла. Власне, ці масла і є відлякувачами комах, а все решта - кошти стабілізації, захисту шкіри, віддушка. Тому можна користуватися натуральним продуктом - ефект буде сильніше, а негативний вплив на організм знизиться.

Які рослини відлякують комарів? На подив - практично всі, що володіють сильним і стійким запахом. Гвоздика, полин, м'ята, лимонне сорго, пижмо, ялівець, розмарин, базилік традиційно вважаються відмінними репелентами. Але просто висадити їх в палісаднику, на клумбі або в квіткових горщиках недостатньо, набагато ефективніше ефірні масла і екстракти, нанесені на шкіру, одяг, налиті в аромалампи.

Найефективніший засіб позбутися на час від комарів - нанести на відкриті частини тіла гвоздикове, евкаліптова, анісова масло (деякі масла здатні спалити шкіру, тому їх треба розбавляти хоча б вазеліном). Основний недолік таких домашніх засобів - швидко вивітрюється запах, особливо якщо користуватися ними на відкритому повітрі. Однак їх застосування не обмежена і не шкодить. Щоб вигнати комах з приміщення, можна нагріти суміш ефірного масла і води, змусивши її випаровуватися тривалий час. Або ж розвісити безпосередньо пучки трави поруч з вікнами і дверними отворами. Правда, з плином часу запах ослабне, тому такі ікебани доведеться оновлювати.

Ефірні масла не завжди виявляються під рукою, до початку комариного сезону вони частіше використовуються в ароматерапії. Знайти речовини, що відлякують комарів, можна і в домашній аптечці (або в будь-якому аптечному пункті): цілком ефективним виявляється камфорне масло, яке зазвичай застосовують в якості місцевоподразнювальної кошти. Акуратно нанесене на шкіру, воно здатне надовго відлякати комарів. Кілька крапель, пропитавших репеллентних пластинку, підвищать ефективність фумігатора.