Що робить свідок на весіллі?

Що робить свідок на весіллі?

Головними помічниками нареченої і нареченого на весіллі прийнято вважати свідків. Без них свято може виявитися недостатньо веселим, а деякі етапи, наприклад викуп, і зовсім втратять свій сенс. У чому полягає роль цих персонажів, і що робить свідок на весіллі такого особливого, чого не можуть інші гості?

Зміст статті

 • Підготовка та допомога
 • День одруження
 • Роль свідка

Підготовка та допомога

Для звершення церемонії одруження і подальшого святкування необхідно ретельно підготуватися і спланувати всі етапи. Нареченому одному стільки організаційних моментів просто не під силу.

По-перше, треба подумати про прикрашання весільного кортежу і його складі. По-друге, сам майбутній чоловік теж повинен виглядати на всі сто. Отже, має бути підбір костюма, стрижки і, звичайно, букета для нареченої. По-третє, не можна залишати поза увагою процедуру викупу майбутньої дружини, в процесі якої знадобляться і гроші, і спиртне, і вміння танцювати, співати, збагнути, отшутиться. Всі ці турботи з нареченим розділяє його свідок, яким в більшості випадків стає кращий друг.

Свідок обов'язково повинен бути неодруженим. Його обов'язок - допомогти вибрати наряд, придбати все для викупу, припасти алкоголю і закусок на "катання" після розпису, а також організувати парубочий, якщо такий захід планується.Стіл на випадок прощання з холостяцьким життям бере на себе наречений, а от сценарій готує свідок. Він придумує конкурси, шукає місце для зустрічі друзів, замовляє стриптизерок і ... стежить за тим, щоб без п'яти хвилин чоловік не перебрав зайвого і був бадьорий на своєму весіллі.

до змісту ↑

День одруження

В цей самий пам'ятний для молодих день свідок приїжджає до нареченого одним з перших. Він допомагає оформити машини, ще раз перевіряє наявність достатньої кількості закусок і спиртного для автопрогулянку після розпису, готується до обряду викупу, а саме:

 • запасається кількома коробками цукерок і пляшками алкоголю;
 • на всякий випадок бере з собою прості сувеніри;
 • обов'язково кладе в гаманець гроші в дрібних купюрах.

Бажано, щоб свідок був веселим, товариською людиною, не обтяженим сором'язливістю і замкнутістю, так як на викуп доведеться виконувати багато завдань, що вимагають нестандартного мислення, швидкої реакції і розкутості. Свідок - це візитна картка нареченого, і він повинен бути на висоті.

В ЗАГСі один допомагає нареченому і гостям. Він піклується про те, щоб келихи були наповнені у всіх, роздає пелюстки троянд і монети для виходу молодят із залу, перевіряє наявність речей, які можуть бути забуті в поспіху.

На весільній прогулянці свідок розсаджує запрошених по машинам, щоб всім було зручно, наповнює келихи, пропонує гарні місця для фотографування, стежить за нормальним зовнішнім виглядом нареченого. Є звичай цілувати свідка - дана процедура за бажанням. Якщо виникають організаційні моменти, наприклад, заплатити за вхід куди-небудь, це робить свідок.Взагалі, він стежить за всіма грошовими витратами нареченого і відповідає за них. У більшості випадків матеріальні ресурси знаходяться саме в його гаманці.

В банкетному залі свідок взаємодіє з тамадою і допомагає розвеселити гостей, активно схиляючи їх прийняти участь в конкурсах. Він також стежить за збереженням подарунків молодятам, проводить вітальну частину, організовує викрадення нареченої і проводжає бажаючих виїхати додому. Найостаннішими з торжества йдуть саме свідки.

до змісту ↑

Роль свідка

Помічницею нареченої стає краща подруга, обов'язково незаміжня. Які її обов'язки і що робить свідок на весіллі протягом всього дня?

Вона також допомагає здійснювати передвесільні приготування, а саме:

 • вибір сукні та взуття для нареченої;
 • підбір стиліста, якщо подруга просить ради;
 • написання сценарію викупу;
 • підготовку кількох конкурсів для застілля;
 • організацію дівич-вечора.

В день торжества свідок першої приходить до нареченої, допомагає їй зібратися до приїзду жениха і налаштуватися на позитивний лад. Далі вона проводить викуп, намагаючись якомога більше на конкурсах вивудити грошей і подарунків у свідка.

В ЗАГСі подружка нареченої стежить за її зовнішнім виглядом, допомагає нести поділ сукні і збирати квіти при привітаннях після розпису. Під час весільної прогулянки свідок при необхідності тримає букет уже відбулася дружини, відводить її в туалет (з довгою сукнею сама Брач ​​не зможе впоратися), стежить за тим, щоб молода я не випила зайвого (таке буває) і займається організацією міні-фуршету при черговій зупинці весільної процесії для фотографування.

В банкетному залі подружка нареченої вже більше взаємодіє зі свідком:

 • допомагає йому з конкурсами, тостами, вікторинами;
 • бере частину обов'язків на себе під час вітальної частини і вручення подарунків;
 • дивиться за збереженням всіх презентів, в тому числі і грошей;
 • сама бере активну участь в конкурсах і залучає до цього гостей;
 • допомагає різати торт і продавати його.

Свідок йде останньою із запрошених. При бажанні вона може взяти участь в проводах інших гостей і допомогти батькам молодят зібрати продукти, що залишилися зі столу.

Варто пам'ятати про належному зовнішньому вигляді свідків. Охайність, акуратність і зручність - ось три основні складові одягу для них в цей день. Подружці нареченої ні в якому разі не можна намагатися виглядати краще головною винуватиці торжества. Це буде розцінено як образу.

Головне завдання свідків - зробити свято молодих яскравим, добрим і веселим. А для цього необхідно самим бути в бадьорому настрої, адже настрій основних помічників наречених швидко передасться іншим гостям.