Які документи потрібні, щоб відкрити ІП?

Які документи потрібні, щоб відкрити ІП?

Легальне ведення підприємницької діяльності в Росії можливо лише за умови державної реєстрації бізнесу в одній з передбачених законом організаційно-правових форм - ІП, ТОВ, АТ і т. Д. Багато громадян вважають за краще займатися комерційними активностями в статусі ІП - індивідуального підприємця. Яким чином людині, який планує вести бізнес в згаданій організаційно-правовій формі, потрібно проходити державну реєстрацію? Які документи потрібні, щоб відкрити ІП?

Розглянути дане питання ми можемо в таких основних аспектах:

Зміст статті

 • Особливості реєстрації ІП
 • Комплектація документів для оформлення ІП
 • Подача документів на державну реєстрацію ІП

вивчимо відмічені пункти докладніше.

Особливості реєстрації ІП

Громадянин в статусі ІП де-юре залишається фізичною особою. У той час як при відкритті ТОВ або, наприклад, АТ завжди формується юрособа. Разом з тим основні етапи оформлення правового статусу ІП мають ряд ознак схожості з аналогічними процедурами для юросіб. Щоб повноцінно вести бізнес як ІП, потрібно:

 • зареєструвати відповідний статус в ФНС (і отримати підтверджують його документи);
 • відкрити розрахунковий рахунок в банку.

Для реалізації кожного із зазначених пунктів громадянину потрібно збирати окремі пакети документів.Вивчимо специфіку відповідної комплектації джерел.

до змісту ↑

Комплектація документів для оформлення ІП

Як ми визначили вище, перше завдання, яке стоятиме перед громадянином, які планують відкрити ІП, - державна реєстрація бізнесу. Для того щоб її здійснити, потрібно:

 • підготувати копію паспорта;
 • сплатити держмито (сформувати відповідну квитанцію можна тут - // service. Nalog. Ru / gp2. Do) і взяти з банку чек, що підтверджує необхідну транзакцію;
 • підготувати заяву про реєстрацію фізособи як ІП за формою Р21001 (скачати її можна тут - // www. Regberry. Ru / sites / default / files / content / files / IP / forma% 2021001. XLS).

Слід зазначити, що в новій редакції законодавства, що регулює процедури державної реєстрації підприємців, немає положень, які зобов'язують нотаріально завіряти будь-які з перерахованих вище документів.

Є найважливіший нюанс, що стосується державної реєстрації ІП, - застосування спрощеної схеми оподаткування, або ССО. За замовчуванням ФНС її НЕ активізує - але підприємець може в повідомному порядку позначити своє побажання перейти на ССО. Найкраще зробити це безпосередньо в процесі державної реєстрації бізнесу. Повідомлення, про яке йдеться, надається в стандартизованої формі, яку можна завантажити тут - // ya-ip. ru / uploads / blank / forma-26-2-1-zayavlenie-o-perehode-na-ycn. xls. Його необхідно заповнити, роздрукувати і прикласти до зазначеного вище переліку документів для реєстрації бізнесу.

Наступне завдання ІП - відкриття розрахункового рахунку. Її рішення зумовлюється наявністю документів іншого характеру, ніж ті, що потрібні для державної реєстрації бізнесу у формі ІП.Вимоги окремих банків в даному аспекті можуть різнитися, але частіше за все для відкриття розрахункового рахунку необхідно надати в кредитно-фінансову організацію:

 • свідоцтво про реєстрацію ІП (в якому міститься ІН);
 • повідомлення про взяття ІП на податковий облік;
 • виписку з ЕГРІП;
 • паспорт підприємця.

Як ми бачимо, для відкриття розрахункового рахунку в банку потрібні документи, які ІП ще тільки належить отримувати - в процесі державної реєстрації. Розглянемо те, яка її специфіка.

до змісту ↑

Подача документів на державну реєстрацію ІП

Отже, в нашому розпорядженні документи, необхідні для державної реєстрації громадянина як ІП. Якщо людина прийняла остаточне рішення офіційно стати підприємцем - їх слід віднести в найближчий територіальне відділення Федеральної податкової служби. Саме цей орган займається державною реєстрацією ІП та юридичних осіб. Є зручний онлайн-сервіс для знаходження координат найбільш відповідної структури ФНС - // service. nalog. ru / addrno. do.

Прийшовши до відділення ФНС, потрібно з'ясувати, в якому віконці приймаються документи на реєстрацію ІП, і передати все, що у нас є на руках, туди. Якщо все джерела в порядку, то фахівець податкової служби повинен буде видати розписку - про отримання таких-то документів.

Реєстрація ІП здійснюється не більше 5 днів. Після закінчення цього терміну можна прийти в ФНС і забрати документи, що підтверджують оформлення статусу індивідуального підприємця для громадянина. У числі таких:

 • свідоцтво про реєстрацію фізичної особи як ІП;
 • повідомлення про взяття на податковий облік;
 • виписка з ЕГРІП;
 • повідомлення про реєстрацію громадянина в ПФР.

Перші три документа - саме ті, що знадобляться нам при відкритті розрахункового рахунку в банку.