Що їдять красноухие черепахи?

Що їдять красноухие черепахи?

Для початку познайомимося: це плазун налічує аж п'ятнадцять підвидів, які фігурують в біології під різними назвами. Червоновуха черепаха, желтобрюхая черепаха, Камберлендское черепаха, черепаха Труст ... Різні підвиди тваринного цікаві тільки фахівцям, а ось любителям домашніх вихованців неважливо, до якого різновиду відноситься дане плазун. Для них куди важливіше, що їдять красноухие черепахи, які оптимальні умови утримання і у скільки обійдеться їх придбання та створення цих умов. Але про все по порядку.

Зміст статті

 • Червоновуха черепаха в дикій природі
 • Скільки буде їсти червоновуха черепаха

Червоновуха черепаха в дикій природі

Ареал її природного проживання - південний схід США, Центральна Америка і південний захід Південної Америки. Интродуцирована (штучно заселена) на території Ізраїлю, в деяких країн Європи і в ПАР. А в Австралії розплодилися черепаха навіть визнана шкідником, істотно потіснити ендемічні (місцеві) види. Європейцям відома з 16 століття, коли іспанські конкістадори вели загарбницькі війни в Південній Америці.

Що їдять красноухие черепахи? У природних умовах їх раціон складають рослини і дрібні тварини, які населяють територію їх проживання. Але краще вони (особливо в юному віці) все ж продукти рослинного походження. Ведуть водний спосіб життя, при виявленні небезпеки рятуються у воді.Довжина карапакса (спинної частини панцира) - до 30 сантиметрів.

до змісту ↑

Скільки буде їсти червоновуха черепаха

Початківці власники тварин часто не знають, скільки буде їсти червоновуха черепаха при утриманні її в неволі. Хоча ці вихованці всеїдні, дорослі особини в домашніх умовах воліють в основному рослинну їжу. Але при годуванні не треба забувати і про тваринної - вона необхідна для підтримки нормального життєвого тонусу. Молодих черепашок слід годувати нежирної рибою, м'ясом, яловичої печінкою, а особливо їм подобаються креветки. М'ясний раціон повинен бути не особливо багатий, так як надлишок м'яса теплокровних тварин може спровокувати розвиток рахіту. На цьому відео ви можете подивитися годування красноухой черепахи в окремій "їдальнею" - тазику:

З віком поступово переводите їх на переважно рослинну їжу. Вже готові суміші можна придбати в зоомагазинах, а при бажанні і зробити самим. Для приготування збалансованого харчування вам знадобляться наступні інгредієнти:

 • морква - 70 грамів;
 • желатин - 30 грамів;
 • капуста - 50 грамів;
 • гліцерофосфат кальцію - 10 таблеток;
 • яблука - 50 грамів;
 • полівітаміни (наприклад, "Тетравіт") - 20 крапель;
 • філе риби - 145 грамів;
 • молоко - 150 мілілітрів;
 • філе кальмара - 100 грамів;
 • сире яйце - 2 штуки;
 • вода - 150 мілілітрів.

Желатин заливається гарячою водою, а інші компоненти (крім таблеток, яєць, молока і вітамінів) подрібнюються в м'ясорубці. В отриману суміш кладуться яйця і молоко, після чого все ще раз ретельно перемішується і додається гарячий желатин. Коли все охолоне до приблизно 30 градусів, настає черга таблеток і вітамінів.Цього вистачить на 10 годувань. Тримати черепашачу їжу треба в холодильнику, а перед годуванням підігрівати до кімнатної температури.

Цікаво, що їдять домашні красноухие черепахи не кожен день. Дорослої особини досить двох-трьох кормежек в тиждень, і тільки черепашача молодь (приблизно до дворічного віку) буде їсти щодня, але не більше одного разу. Харчуються вони завжди в водоймі, так як їх організм не виділяє слини, і вода використовується для змочування їжі. Нез'їдені крихти осідають на дно і, розкладаючись, сильно сприяють забрудненню акваріума, як і фекалії тварин. У зв'язку з цим досвідчені "черепаховоди" годування проводять в спеціально пристосованих резервуарах і ємностях.

Вартість червоновухих черепах невелика - від 100 рублів (зовсім юна особина) до приблизно 3000 (доросла велика черепаха). А ось створення для них нормальних умов потребують і деяких витрат, і площ (для організації черепашачою "їдальнею"). Звичайно, можна обійтися і без неї, але брудна вода сильно скоротить термін життя тварини. А в сприятливих домашніх умовах червоновуха черепаха здатна прожити до 30-40 років.