Що їдять єноти?

Що їдять єноти?

Початковий, рідний ареал проживання єнота - Північна і Центральна Америка. Після знайомства європейців з цим звіром він оселився і в Старому Світі. На територію Русі єнот почав "проникати" у вигляді шкурок, які наші предки називали "генетовимі хутром", за подібністю з хутром генетти, водівшейся в Південній Європі, на Близькому Сході і в Північній Африці і добре їм знайомою через південних купців. Зміна назви хутра (замість "генетовие хутра" - "єнотові хутра") і дало єноту його ім'я. У природному середовищі він у нас зустрічається рідко, оскільки адаптувався тільки в районах, прилеглих до Білорусі, і на Північному Кавказі, хоча спроби розширити ареал її проживання тривають.

Зміст статті

  • Єноти в природному середовищі
  • Єнот в домашніх умовах

Значну популярність єнот придбав як домашній улюбленець. Існують навіть цілі клуби любителів цих тварин. У зв'язку з чим у багатьох початківців "енотоводов" виникає питання: що їдять єноти? Щоб розібратися, чим годувати звірка в неволі, давайте спочатку дізнаємося, чим він харчується в дикій природі.

Єноти в природному середовищі

Цікаво, що їдять єноти в природі як рослинну, так і тваринну їжу, причому чітко простежується сезонна зміна раціону. Наприклад, навесні і на початку літа вони вважають за краще харчуватися такими продуктами:

  • жабами;
  • зміями;
  • рибою;
  • пташиними яйцями;
  • інший тваринною їжею.

А в другій половині теплого сезону і восени переходять майже виключно на фрукти, горіхи, жолуді і ягоди. Перед поїданням вони ополіскує їжу у воді, звідси і назва найбільш поширеного виду - "єнот-полоскун". У регіонах з помірним кліматом єноти взимку впадають в сплячку, в більш південних областях не сплять цілий рік.

Єноти легко пристосовуються до сусідства з людиною: наприклад, вони часто в пошуках їжі порпаються на смітниках. Несприйнятливі до багатьох захворювань, згубним для інших ссавців. Багато дослідників відзначають такі якості єнота, як цікавість і хитрість. Він сміливо захищається від хижаків, а при неможливості втекти прикидається мертвим.

до змісту ↑

Єнот в домашніх умовах

Природно, раціон єнота в неволі буде значно відрізнятися від звичного. І при його вмісті треба як враховувати природні переваги, так і формувати нові, які полегшать догляд за ним. Ті, хто давно займається їх змістом, стверджують, що їдять єноти в домашніх умовах м'ясо, вважаючи за краще курятину або будь-яку іншу птицю, в тому числі і в сирому вигляді. Крім цього, їм можна давати рибу, яйця (необов'язково курячі), морепродукти. Щоб єнот звикав до господаря, рекомендується поступово привчати його брати їжу з рук, але не треба забувати, що це все ж хижак, який може хапнути людини за палець.

Маленьких єнотів можна навіть годувати дитячим харчуванням, а дорослих привчити задовольнятися сухим кормом для собак або кішок, але обов'язково високоякісним. В якості заохочення за слухняність допустимо підгодовувати звірка фруктами або печивом - це для нього ласощі!Досвідчені власники єнотів радять використовувати такий прийом: ховати якісь смачні речі в одязі і не перешкоджати, коли вихованець в пошуках їжі почне обшарювати ваші кишені. Це, як і годування з рук, сприяє встановленню хороших відносин з єнотом.

Але в будь-якому випадку, наскільки б ручним ні здавався єнот і яку б домашню їжу він не їв, не треба забувати, що це дикий хижак. Якщо вже наші улюблені пухнасті кішки часто вважають за краще "гуляти самі по собі", то про єнотів і говорити нічого: такими ручними, як собаки або папуги, вони не стануть ніколи. Треба залишити тварині дещицю особистого ментального простору і ніколи не переступати його кордон - і ви отримаєте спокійного, спритного і милого домашнього улюбленця.