Що їдять зайці?

Що їдять зайці?

Зайці здатні існувати тільки в природних умовах. Тому в плані їжі їм доводиться набагато складніше, ніж тим же домашнім кроликам. Що їдять зайці, залежить від того, яка їжа в поточному сезоні є для них доступною. І цей корм має виключно рослинне походження.

Зміст статті

  • Раціон зайця влітку і восени
  • Раціон зайця взимку і навесні

Раціон зайця влітку і восени

В теплий період у тварин є можливість поїдати багато соковитої зелені. Улюблені заячі ласощі - конюшина, деревій, підмаренник, кульбаба, пижмо і інші трави. Привертають тварин і ягідні рослини, причому як їх стебла і листя, так і самі плоди. А якщо заєць відшукає мох, то не відмовиться і від подібної їжі.

Дерева та чагарники теж є для зайців джерелом цінного корму. Влітку тварини ласують їх нижніми листям і поживними пагонами. Молоді деревця охоче поїдаються цілком. У зв'язку з цим заєць часто виглядає шкідником в очах людей, оскільки згаданими деревцями нерідко стають вкорінені саджанці.

Крім вживання в їжу наземних частин рослин, звір може знайти собі прожиток і в шарі грунту, в вигляді різних корінців. А іноді під землею зайцю вдається виявити трюфелі - гриби з м'ясистим і ароматними плодовими тілами, якими він теж із задоволенням підкріплюється.

В період дозрівання врожаю заєць, побувавши на картопляному полі, може викопати і з'їсти бульби рослин.Плоди інших культур теж не залишаються без уваги довговухої звірка, який відвідав в кінці літа або восени сільськогосподарські угіддя.

В цей же час для тварини смачним кормом стають дозрілі вільхові шишки, а також ягоди горобини і шипшини. До слова сказати, заєць відомий як розповсюджувач насіння. Вони служать їжею для звірка, але не всі перетравлюються в його шлунку.

У міру того як триває осінь, в раціоні зайця з'являється все більше грубої їжі. Тепер свіжу зелень йому замінюють тьмяна трава, голі гілки чагарників і кора дерев. І цей корм буде основним ще довго.

до змісту ↑

Раціон зайця взимку і навесні

Чи виживе тварина в морозний час, в якійсь мірі залежить від кількості опадів, що випали. Під сніговим покривом ховається багато з того, що їдять зайці взимку, і якщо звірі не можуть дістатися до рослинності, вони сильно голодують і протистояти низькій температурі їм стає набагато важче. Все це часто призводить до загибелі тварин.

Щоб полегшити своє існування, спритний звірок з настанням сильних холодів перебирається ближче до поселень і на височини, де снігу виявляється менше. Помітивши стіг сіна, заєць отримує можливість перепочити в ньому і вдосталь насититися сухою травою.

Взимку тварини відшукують на полях вцілілі колоски зернових. Але найбільшим успіхом для зайців буде напасти на озимі культури. Якщо на такому місці побуває цілий загін звірків, то значна частина праці людей може пропасти даром, в той час як зайці залишаться задоволені.

Від голоду тварин рятують і замерзлі ягоди, що залишилися на чагарниках, а також впали восени плоди, які заєць старанно викопує з-під товщі снігу.Деревна кора обов'язково присутній в зимовому раціоні цих звірів. Найчастіше заєць вибирає м'які породи: березу, осику і інші.

Навесні тварини, нарешті, отримують можливість вживати в їжу паростки, які пробиваються через стрімко тане сніг. Нирки і розпустилася листя, свіжа трава і молоді пагони - в заячий весняному раціоні багато корисної і ситної рослинності.

Але не варто дивуватися, помітивши, як косою разом з соковитим кормом прихоплює і грунт з дрібними камінчиками, - нелегко було взимку звірку, і так він знову поповнює поживними речовинами свій виснажений організм.