Що їдять страуси?

Що їдять страуси?

Серед інших птахів страус виділяється своїми великими формами і цікавим будовою тіла, і багатьом цікаві деталі, з яких складається життя екзотичного істоти. Зокрема, виникають питання про те, що їдять страуси і скільки їжі їм потрібно для прохарчування. Крім того, якщо планується займатися розведенням таких птахів, то необхідно отримати якомога більше інформації на цю тему.

Зміст статті

  • Харчування на волі
  • Страусовий раціон на фермі

Харчування на волі

Будучи в природних умовах жителями африканської савани, страуси пристосовані до корму, який є в цій природній зоні. Основне джерело їх живлення - рослинність. Страуси пасуться на великих рівнинах пліч-о-пліч з іншими травоїдними. Причому для останніх це сусідство стає навіть корисним - зірка довгонога птах швидко зауважує, що наближається хижака або іншу небезпеку.

Африканські пернаті поїдають злаки, що становлять значну частину місцевої рослинності, і іншу траву. Ласують вони і листям, і ліанами на деревах і чагарниках. Чи не пропустять страуси квіти і насіння, а також гілочки і пагони. Кормом для птахів служать і коріння рослин.

Разом з тим назвати страусів виключно травоїдними не можна. Помітивши ящірку або миша, африканський гігант не дасть тваринки спокійно піти і обов'язково її з'їсть.Полюють страуси і за комахами. Особливо часто вдаватися до тваринної їжі птахам доводиться в посушливі періоди при дефіциті рослинності.

У зв'язку з особливостями харчування страуси мають травною системою, відмінною від тієї, яка є у свійської птиці. Характерна риса африканського мешканця - відсутність зоба. Разом з тим шия у страуса така довга і розтяжна, що він здатний цілком заковтувати свою здобич. Нерідко в шлунок птиці потрапляють і каміння, полегшують перетравлювання їжі. Кишечник тваринного влаштований так, щоб організм як можна більше насичується клітковиною, а мікрофлора добре очищалася від грубих рослинних волокон.

Жаркий клімат не є для страусів згубним, оскільки вони мають властивість довго не пити і відчувати себе при цьому цілком задовільно. У такі періоди птиці обходяться вологою з поедаемой рослинності. Однак, побачивши водопій, вони з радістю нап'ються вдосталь і, звичайно, не пропустять нагоди гарненько скупатися.

до змісту ↑

Страусовий раціон на фермі

При бажанні розвести екзотичних птахів доводиться задуматися, скільки їсть страус. Даний показник в різних умовах життя тварини відрізняється. На волі страусові доводиться щодня долати багато кілометрів. Це допомагає йому знайти їжу і в той же час служить для птиці своєрідною розминкою. Енергія при такому способі життя витрачається значна, і для її заповнення дорослої особини в добу потрібно в середньому 4 кг їжі.

На великі відстані в неволі птиці зі зрозумілих причин не пересуваються. В результаті витрата корму трохи скорочується. Але, до речі сказати, природні інстинкти у пернатих підопічних нікуди не зникають.Тому вкрай бажано влаштовувати для птахів великі вольєри, де вони мали б можливість вільно бігати.

Від якості харчування залежить, наскільки добре росте молодняк, який стан дорослих особин, висока чи продуктивність самок. Влітку страусів необхідно значну частину часу проводити на пасовищі, де можна поїдати соковитий підніжний корм. Взимку в годівниці замість трави кладеться сіно. Дуже корисні для птахів люцерна і силос.

Страусам також треба давати комбікорм, зерно, бобові. Раціон доповнюється подрібненими коренеплодами - буряком, морквою. Смачної їжею для тварин будуть капустяний лист, а також кабачки і яблука. У багатьох випадках можна додавати до основного пташиному корму відходи зі столу.

Крім того, в будь-якій літературі, що містить інформацію про те, що їдять страуси, розповідається про важливу роль мінеральних добавок. Їх джерела - товчені черепашки і шкаралупа яєць, кісткове борошно, крейда. Особливо це стосується раціону молодняка, де подібні добавки повинні бути обов'язковим компонентом.

Час від часу слід підсипати в окремі годівниці гальку або гравій. І, звичайно, потрібно піклуватися про те, щоб птахи досить багато пили.