Що не можна вивозити з Єгипту?

Що не можна вивозити з Єгипту?

Безумовно, відвідавши настільки казкове місце, як Єгипет, хочеться взяти з собою додому пам'ятні сувеніри. Пов'язані, як правило, з історією і культурою цього древнього держави. Але відправляючись на відпочинок в незнайому вам країну, необхідно знати, з чим можна і з чим не можна перетинати її межі. У цій статті мова піде про те, що не можна вивозити з Єгипту.

Зміст статті

  • Національна валюта
  • Антикваріат
  • Товари без чека
  • Корали, молюски та інше
  • Обмеження на вивезення товарів з Єгипту

Місцеві прилавки рясніють незвичайними знахідками. Хочеться купити і привезти додому якомога більше цікавих штучок. Роблячи покупки в Єгипті, ведіть облік витрат, так як з країни заборонено вивозити товари, загальною вартістю перевищують 200 єгипетських фунтів. Крім того, існує заборона на вивіз наступних предметів і сувенірів.

Національна валюта

З країни не дозволяється вивозити великі суми грошей в будь-якій іноземній валюті. Максимальна сума не повинна перевищувати 3000 у. е. А що стосується національної єгипетської - туристам суворо забороняється вивозити фунти за межі країни. Краще обміняти НЕ витрачені гроші на іншу валюту. Причому зробити це можна навіть в аеропорту: для зручності обмінні пункти в Єгипті працюють цілодобово. Порушникам загрожує штраф.

до змісту ↑

Антикваріат

Єгипетський антикваріат охороняється законом, і тому його не можна вивозити з країни.Купуючи щось, виконане "під старовину", обов'язково попросіть у продавця ксерокс сертифікатів, що засвідчують, що даний товар - сучасний. В іншому випадку, якщо співробітнику митниці здасться, що річ є антикваріатом, розбирання неминучі. Також з Єгипту забороняється вивозити зброю і предмети мистецтва.

до змісту ↑

Товари без чека

Роблячи покупки в Єгипті, просите у продавців чеки. Завдяки їм ви завжди зможете довести законність наявних у вас сувенірів. Особливо це відноситься до таких придбань, як слоняча кістка, корали, мушлі, опудала крокодилів і морських їжаків та інших представників фауни і флори. Якщо до них не додаються чеки, на митниці вас можуть запідозрити в браконьєрстві або вирішити, що ви розкрадача узбережжя, і оштрафувати на 1000 доларів або навіть депортувати з країни.

до змісту ↑

Корали, молюски та інше

Часто туристи дивуються, чому не можна вивозити корали з Єгипту. Заборона стосується, втім, всіх морських мешканців. Корали дуже повільно ростуть, і якщо кожен бажаючий буде брати на пам'ять хоча б маленький шматочок, то вони дуже швидко зникнуть. Порушення заборони загрожує великим штрафом.

до змісту ↑

Обмеження на вивезення товарів з Єгипту

А що ще, крім іноземної валюти, дозволяється вивозити з Єгипту в обмеженій кількості?

  • Золоті вироби. У лютому 2011 року в країні було прийнято закон, який забороняє вивозити з неї золото, але вже через 4 місяці його скасували. Золото вивозити дозволено, але тільки кількість, прийнятне для індивідуального користування. Ось тільки часто думка туриста не збігається з думкою співробітника митниці про те, що ж це насправді означає.Так що краще придбайте тільки найбільш сподобалися вироби, щоб не залишитися ні з чим.
  • Тютюн. Тут обмеження куди більш конкретні: особам, які досягли 15 років, дозволено вивозити один блок сигарет, або 250 г тютюну, або ж 50 сигар.
  • Алкоголь. Ті ж чіткі обмеження: одна доросла людина має право вивезти з країни не більше 2 літрів міцних алкогольних напоїв і не більше 24 банок пива (один пак). Алкоголь слід купувати в спеціальних магазинах безмитної торгівлі, при покупці ставиться відмітка в паспорті туриста.
  • Продукти харчування, фрукти. Дозволяється розміщувати тільки в багажі, в ручній поклажі в літаках їх везти заборонено.

Вирушаючи до Єгипту, не забудьте задекларувати такі речі: ювелірні прикраси, відеоапаратуру, електронне обладнання. Незадекларовані - можуть конфіскувати при виїзді з піщаної країни. Не купуйте всілякі сувеніри у вуличних торговців, які не видають чеки: так ви уникнете непотрібних і неприємних розборок на митниці і в аеропорту при перевірці багажу.