Топ цікавих фактів про метал

З металом пов'язано і безліч цікавих фактів. Ще древні жителі Норвегії вважали, що отруєння робітників-плавильників, які спостерігалися під час плавки срібла - це витівки Кобольт - злого духа. І правда, під час процедури випалу кобальтових мишьяксодержащіх мінералів, виділяється оксид миш'яку, небезпечний для здоров'я.

Зміст:

  • 2.
  • 3.
  • 4.
  • 5.
  • 6.
  • 7.
  • 8.
  • 9.

2.

Зовсім інший дух, Нікель, злив середньовічних шахтарів Німеччини.

Саме він перешкоджав вилученню з руди, зовні схожою на мідну, саму мідь. І лише в XVIII столітті з цієї руди був виділений метал, який отримав назву нікель.

3.

Протягом багатьох століть саме золото вважалося Найдорожчі матеріали в світі.

Століттями алхіміки вишукували способи добути його з всіляких компонентів. Вдалося це в 1941 році, коли був розроблений спосіб бомбардування швидкими нейтронами атомів ртуті, і в результаті було отримано радіоактивне золото.

4.

Цікаво, що якщо порахувати здобуте в світі золото за всю історію людства, то загальна кількість цього металу складе 165 тисяч тонн.

При цьому половина цієї кількості з ПАР. І якщо з цього золота відлити один злиток, то він буде являти собою куб, сторона якого 20 м.

5.

Найдорожчими столовими приборами Наполеона III були алюмінієві, тільки відкритого і незвичайного на ті часи металу.Їх подавали під час урочистих обідів виключно імператору і найбільш почесним гостям. Всі інші гості використовували звичайні прилади, зі срібла і золота.

6.

В складі морської води присутня вся таблиця хімічних елементів Менделєєва, включаючи уран і золото. Однак в промислових цілях навіть сьогодні ми можемо використовувати лише бром, магній і поварену сіль.

7.

Відносна концентрація в зірках і галактиках елементів, важчих, ніж гелій, в астрофізиці отримала назву Металічність. Саме за цим параметром визначається вік зоряної системи. Відомо, що найперші зірки метали практично не містили. А ось кожне наступне покоління було багатше ними, ніж попереднє.

8.

Лише сім відсотків титану, одержуваного в світі, застосовується в машинобудуванні. Тринадцять відсотків використовується в паперовій промисловості, двадцять йде для виробництва пластику і шістдесят відсотків для виробництва барвників.

9.

Ртуть чудово руйнує поверхневу плівку, властиву оксиду алюмінію, без якої алюміній протягом короткого часу окислюється на повітрі. Це основна причина, чому ртуть заборонено провозити в літаках. У разі розливу, вона може порушити цілісність фюзеляжу.