Топ-7 овочів і фруктів корисних для печінки

День і ніч печінку трудиться, видаляючи токсини з продуктів, які ми їмо, і захищаючи нас від безлічі небезпечних захворювань. Крім того, печінка відповідає за утворення жовчі, яка є метаболічно необхідної для розщеплення і засвоєння жирів і білків. Але згадуємо ми про всіх цих важливих і корисних функціях тоді, коли печінка заболить.

Ось сім овочів і фруктів, які підтримують здоров'я печінки і дозволять нам не згадувати про неї і далі.

Зміст:

  • 7. Грейпфрут
  • 6. Часник
  • 5. Яблука
  • 4. Солодкий картопля
  • 3. Лимони
  • 2. Буряк
  • 1. Брокколі

7. Грейпфрут

Цей цитрусовий фрукт містить флавоноїди, відомий як нарингенин. Він змушує печінку спалювати жир, а не "складувати" його.

6. Часник

На зміну гострого і пекучого в топ-7 найкращих продуктів для печінки йде смачне і солодке. Одне яблуко в день попередить багато проблем зі здоров'ям.Цей фрукт сприяє виведенню токсинів і небезпечного холестерину з крові, що полегшує роботу печінки. Органічні (екологічно чисті) яблука містять найменшу кількість пестицидів і є найкращим джерелом поживних речовин для печінки.

4. Солодкий картопля

солодка картопля, він же батат, надзвичайно багатий бета-каротином. Це природне поживна і протизапальний засіб, в якому потребує організм. Бета-каротин перетворюється на вітамін А в печінці, і не призводить до печінкової інтоксикації. Батати можуть довго перебувати в темному і прохолодному місці і не псуватися. Вони сповнені вітаміну С і волокон, на додаток до ряду інших корисних речовин, і допомагають печінки функціонувати з максимальною "потужністю".

3. Лимони

Спочатку люди вживали в їжу листя буряка, а солодкий коренеплід "увійшов в моду" за часів Стародавнього Риму. Буряк - з числа овочів, що очищають кров, що стимулює функції печінки і збільшує виробництво поживних речовин в організмі. Буряк забезпечує нас важливими антиоксидантами, такими як пектин і бетанин. Бетанін - це поживна речовина, яка захищає клітини, білки і ферменти від екологічного стресу. Воно також відоме своїми протизапальними і антиканцерогенними властивостями, і бере участь в утворенні холіну, що поліпшує роботу клітин печінки.Пектин виводить токсини, за що печінка буряку тільки "дякую" скаже.

1. Брокколі

Перше місце в списку кращих овочів і фруктів для підтримки печінки. Яскраво-зелений відтінок брокколі вказує на велику концентрацію хлорофілу і антиоксидантів. А волокна, що містяться в броколі, допомагають печінки "чистити" організм від токсинів і канцерогенів. Цей дивовижний овоч також містить речовини під назвою глюкозинолати, які допомагають печінці виробляти більше ферментів для поліпшення травлення і виведення токсинів. Брокколі - фантастично багатий джерело жиророзчинних антиоксиданту (вітаміну Е), в 43% випадків мав покращувати стан пацієнтів з жировою дистрофією печінки, згідно з результатами дослідження співробітників університету Virginia Commonwealth.