Топ-7 незвичайних об'єктів хакерських атак

Розвинені технології несуть як благо для споживачів, так і шкоду, в разі злому хакерами. Це проблема, яка в майбутньому буде тільки гірше, тому що багато компаній недооцінюють або зовсім ігнорують кібербезпека. Будь-яка річ, що має мікрочіп, може бути схильна до злому.

Ось 7 незвичайних речей, які можуть бути зламані хакерами .

Зміст:

  • 7. Імпланти
  • 6. Туалети
  • 5. Система аварійного оповіщення
  • 4. "Розумні" будинки
  • 3. Літаки
  • 2. Транспортний засіб
  • 1. Новий комп'ютер

7. Імпланти

Будь-медичний прилад, що знаходиться в людському тілі і підключений до Інтернету, вразливий для хакерів. У 2011 році на заході з комп'ютерної безпеки Black Hat дослідник Джером Редкліфф продемонструвала уразливість своєї інсулінової помпи, зламавши її. Він би міг підвищувати або знижувати дозу інсуліну до небезпечного або навіть смертельного рівня, а пристрій не попереджав би користувача про це.

6. Туалети

Від хакерів не врятуватися навіть у вбиральні. Це стосується тих, в чиїх будинках встановлена ​​японська туалетна інновація під назвою Satis. Для контролю цих "розумних" туалетів служить додаток для смартфона під назвою My Satis. Воно використовує єдиний PIN-код для зв'язку з Bluetooth з кожним туалетом. Чим може зловмисник, який зламав My Satis, насолити користувачеві? Наприклад, змусити туалет постійно змивати воду, а це додаткові витрати при оплаті за лічильником.А ще включити очищувач повітря, закривати і опускати кришку унітазу, і не вимикати вбудований звуковий модуль, який "прикриває" звуки спорожнення кишечника.

5. Система аварійного оповіщення

Ще одна незвичайна річ, яка може бути зламана хакерами. У 2014 році аварійна система оповіщення в штаті Монтана попереджала телеглядачів, що "мертві з'являються з могил і нападають на живих". Згодом телеканал вибачився перед городянами, пояснивши, що повідомлення з'явилося в результаті злому системи аварійного оповіщення. Подібні витівки відбувалися і в інших американських штатах, причому одна з них - під час трансляції дитячого шоу "Барні і друзі". І хоча розваги "комп'ютерних шкідників" не заподіяли нікому шкоди, це не означає, що наступні оповіщення будуть настільки ж нешкідливими.

4. "Розумні" будинки

У 2015 році на Заході був проведений експеримент на тему уразливості пристроїв автоматизації "розумного" будинку. З 16 пристроїв складності зі зломом доставило лише одне.

3. Літаки

Для пошуку хакерської лазівки в літаках, один дослідник придбав оригінальні запчастини від постачальника авіаційного обладнання, з метою імітувати обмін даними між пасажирським літаком і диспетчером повітряного руху. Він показав, що безпеку літаків є настільки слабкою, що мобільний пристрій з саморобним додатком може отримати доступ до різних систем повітряних суден. Терористам навіть не потрібно проносити зброю на борт авіалайнера, якщо можна взяти під контроль рульове управління і направити крилату машину на потрібну мета.

2. Транспортний засіб

У 2015 році дослідники використовували "експлойт нульового дня", призначений для Jeep Cherokee і отримали бездротове управління авто.Водій джипа, репортер, який брав участь в експерименті, їхав по трасі зі швидкістю 115 кілометрів на годину, коли автори експерименту встановили охолодження на максимум, змінили радіостанцію, включили склоочисник? і вивели на цифровий дисплей повідомлення "Ви приречені!". Водій намагався вручну покласти край цим неподобства, але безуспішно. Хоча він знав заздалегідь, що станеться, але все ж пережив кілька неприємних хвилин. Дослідники попереджають, що це лише "квіточки". Вони могли б раптово зупинити авто, що призвело б до аварії.

1. Новий комп'ютер

Новий комп'ютер, не підключений до Інтернету, займає першу строчку високотехнологічних речей, вразливих для хакерських атак. Деякі китайські ПК продавалися з передвстановленим вірусом, шпигують за користувачами і перешкоджає роботі антивірусів. Розслідування Microsoft показало, що комп'ютери були заражені шкідливим ПО Nitol. Воно поширювалося через знімні носії і встигло заразити мільйони комп'ютерів по всьому Китаю.