Топ-7 незвичайних способів застосування віртуальної реальності

Технологія віртуальної реальності (ВР) ще знаходиться в стадії становлення. І в міру розвитку вона знаходить застосування не тільки в індустрії ігор, але і в безлічі областей, починаючи від промисловості і закінчуючи маркетингом і медициною.

Ось топ-7 незвичайних застосувань віртуальної реальності.

Зміст:

  • 7. Віртуальні сцени злочину
  • 6. Маркетинг
  • 5. Розваги
  • 4. Медичні операційні симулятори
  • 3. Лікування фобій
  • 2. Надання допомоги паралізованим
  • 1. Навчання поліцейських

7. Віртуальні сцени злочину

Вчені з Стаффордширского університету задумали незвичайний "кримінальний" проект. У ньому використовуються зелені екрани, новітні гарнітури віртуальної реальності та технології, запозичені з ігор.

Дослідники експериментують з різними технологіями: від лазерного сканування до безпілотних літальних апаратів. Мета - дозволити адвокату і присяжним "ходити" за місцем вчинення злочину, де все виглядає неймовірно реально.

6. Маркетинг

Рекламні оголошення стають все більш всюдисущими і нав'язливими завдяки Інтернету. Більшість орієнтованих на споживача додатків, пов'язаних з маркетингом, спрямовані на усунення цих оголошень. Але що якщо віртуальна реальність зробить рекламу цікавою і навіть бажаною для користувачів?Наприклад, автогіганти BMW і Volvo ввели в експлуатацію віртуальні тест-драйви та гонки, і це всього лише верхівка маркетингового "віртуального" айсберга.

5. Розваги

В наприкінці 2015 року дещо канадських тематичних парків почали експериментувати з віртуальними атракціонами. Вони використовували смартфон-сумісні гарнітури, що відображають сцени, синхронізовані з різними атракціонами.

Подібні дооснащення дозволяють гравцям брати участь в грі "День незалежності", відображаючи атаку інопланетян і супроводжувати Супермена під час відбиття атаки Лекса Лютора на Метрополіс.

4. Медичні операційні симулятори

Використання NeuroTouch Cranio, симулятора операцій на головному мозку, допоможе недосвідченим хірургам вчитися на своїх помилках без наслідків для здоров'я пацієнта.

NeuroTouch Краніо може аналізувати продуктивність свого користувача, давати рекомендації щодо її поліпшення, і навіть оцінити, чи володіє користувач необхідними навичками, щоб бути нейрохірургом.

А ще в симуляторі є режим "Кобаяші Мару", названий на честь тесту з Star Trek. Він потрібен щоб оцінити реакцію студента на сценарій, в якому пацієнт завжди вмирає.

3. Лікування фобій

Популярний "антіфобійний" метод терапії - піддавати пацієнта впливу страху, так би мовити, дозовано. До тих пір поки пацієнт, під чуйним керівництвом психотерапевта, не візьме його під контроль. А терапія фобій у віртуальному середовищі істотно зменшують такі негативні ефекти методу як стрес і тривога.

Університет Західної Вірджинії в Чарльстоні пропонує програми ВР, які дозволяють пацієнтам протистояти широкому спектру страхів: від публічних виступів (де віртуальна натовп починає кидати речі в пацієнта) до страху висоти.

2. Надання допомоги паралізованим

Друге місце в рейтингу дивних можливостей віртуальної реальності займає дивовижна технологія, створена нейробіологом Мігелем Ніколеліс і його командою з Університету Дьюка. Вони використовують екзоскелети і гарнітуру ВР, щоб дозволити паралізованим людям ходити.

Експериментатори поміщали випробовуваних у віртуальне середовище, в якій вони могли переміщатися за допомогою ручного управління. Одночасно відбувається і фізичне переміщення завдяки екзоскелет.

Після року терапії, у половини пацієнтів самопочуття покращилося настільки, що їх діагнози були офіційно змінені з "повного" паралічу до "часткового".

1. Навчання поліцейських

В поліцейських і військових тренажерах немає нічого нового. Однак система, що отримала назву VirTra 300, увійшла в моду серед сотень поліцейських агентств в США.

Система пропонує користувачам унікальні віртуальні ситуації, які можуть закінчитися по-різному. Кожна ситуація має безліч сценарних розгалужень, якими тренери маніпулюють в реальному масштабі часу. Мета полягає в тому, щоб направити учнів в сторону методів деескалації конфлікту і навчити застосовувати силу як останній аргумент.