Топ-7 найбільш подорожчали продуктів харчування в Росії

В червні Володимир Путін на рік продовжив ембарго на ввезення в Російську Федерацію продуктів харчування з США і країн, що належать до Європейського Союзу. До імпорту на територію країни заборонені: молоко і молочна продукція, свіже і піддалося обробці (солоне, копчене, сушене, заморожене) м'ясо свиней і великої рогатої худоби, вироби з домашньої птиці, морепродукти, горіхи, фрукти, риба, овочі і різноманітні вироби з перерахованого вище.

Можливо, до переліку, за пропозицією Мінсільгоспу, будуть включені квіти і різні кондитерські вироби. Сума оцінки загального річного обсягу імпортних товарів, які потрапили під заборону, становить 9 млрд доларів (для порівняння: імпорт продуктів в 2014 році в цілому склав близько 40 млрд доларів).

За статистикою Росстату, ціни на продукти в Росії за перше півріччя 2015 року зросли на 12, 1%, що в 10 разів перевищує аналогічний європейський показник. У першому кварталі ціни пережили вибухове зростання, в квітні залишилися на колишньому рівні, а в травні навіть зменшилися на 0. 1%. Зростання цін обумовлене "схудненням" рубля і скороченням пропозиції. Закінчилися запаси, закуплені за нижчими цінами, а продукти вітчизняного виробника подорожчали через зростання цін на сировину. Також однією з причин зростання цін стало підвищення логістичних витрат. Це викликано зміною постачальників.

За нинішній рік на 15% зросли ціни на продукти харчування, однак заробітна плата залишилася на колишньому рівні.Межею для зростання цін послужила купівельна спроможність населення: продуктовий кошик росіян істотно зменшилася (наприклад, продажу м'яса і м'ясопродуктів знизилися на 5%). Таким чином, наслідком падіння купівельної спроможності населення може стати те, що торгівля на якийсь час зупинить зростання продовольчих цін в зв'язку з необхідністю звільнити переповнені склади. Також вплив повинен надати і ефект нового врожаю. Тому Мінекономрозвитку стверджує, що вартість продуктів харчування може знизитися в найближчі два-три місяці на 2-2. 5%.

Ось сім продуктів, ціни на які піднялися в Росії в період з січня по травень 2015 року.

Зміст:

  • 7. Сири, яйця та молочні вироби
  • 6. М'ясо і різні вироби з нього
  • 5. Крупи і хлібобулочні вироби
  • 4. Масла і різні жири
  • 3. Солодощі
  • 2. Риба і морепродукти
  • 1. Фрукти і овочі

7. Сири, яйця та молочні вироби

Ці продукти, що користуються незмінно високим попитом, подорожчали найменше - на 5. 7% .

6. М'ясо і різні вироби з нього

За задоволення зробити шашлик, борщ з яловичиною та інші м'ясні вишукування тепер потрібно заплатити на 6. 7% більше.

5. Крупи і хлібобулочні вироби

"Хліб та каша - їжа наша" (то, без чого важко уявити повсякденне меню росіянина) піднялися в ціні на 11. 2% .

4. Масла і різні жири

Регулярне вживання олії, можливо, і округлює талію, зате точно сприяє значному зменшенню кількості грошей в гаманці. Масла і жири стали коштувати на 13. 6% більше в порівнянні з минулим роком.

3. Солодощі

Смачні товари, які покликані піднімати настрій, в 2015 році лише засмучують споживачів.Шоколад, джеми, цукор, цукерки подорожчали на 14. 3% .

2. Риба і морепродукти

Дари моря в Росії подорожчали на 17. 4% .

1. Фрукти і овочі

Очолили топ-7 найбільш подорожчали, 2015 року. Найбільше піднялися в ціні овочі (на 26. 7%). Фрукти відстали не набагато: ціни на них підскочили на 24. 9% .