Топ-7 найбільш алергенних продуктів харчування

При алергії на їжу імунна система людини реагує на нешкідливу їжу так, як ніби це загроза і виробляє гістамін і антитіла для боротьби з ним. Симптоми варіюються від поколювання в роті і набряку мови і горла до утрудненого дихання, кропив'янки, блювоти, спазмів у животі, діареї і потенційно смертельного падіння артеріального тиску або шоку, відомого як анафілаксія.

Хороша новина: лише деякі продукти викликають близько 90% всіх алергічних реакцій на їжу. Ми розглянемо сім найбільш алергенних продуктів .

Якщо алергія не обійшла вас стороною, використовуйте найефективніші засоби від алергії III покоління.

Зміст:

  • 7. Молюски, ракоподібні і риба
  • 6. Фрукти і овочі
  • 5. Яйця
  • 4. Коров'яче молоко
  • 3. М'ясо
  • 2. Пшениця
  • 1. Горіхи

7. Молюски, ракоподібні і риба

Алергія на молюсків і ракоподібних (креветок, мідій, омарів, гребінців, раків і т. Д.) - поширене явище. До того ж, багато молюски протягом свого життя накопичують високі концентрації патогенних мікроорганізмів, які потім передадуть щасливчикам, покуштувати, наприклад, сиру устрицю. Деякі люди можуть реагувати навіть на пари від приготування молюсків в їжу.

Люди з алергією на один вид риб (наприклад, тріску), часто реагують і на іншу рибу, таку як хек і скумбрія. Це тому, що алергени в цих риб дуже схожі.

На жаль, навіть якщо рибу зварити або засмажити, від алергенів її це не позбавить.

6. Фрукти і овочі

Алергічні реакції на фрукти та овочі зазвичай не доставляють серйозних проблем зі здоров'ям. Зате вони викликають свербіж або висип в тому місці, де їжа стикається з губами і ротом. Це називається синдромом оральної алергії.

Термічна обробка може знищити ряд алергенів в більшості фруктів і? ? овочів. Але ось селера що готуй, що ні готуй - алергени з нього не витравиш.

5. Яйця

Алергія на яйця частіше зустрічається в дитячому віці, і близько половини дітей переростають її після трирічного віку. У рідкісних випадках алергія на яйця може привести до анафілаксії. У яєчному білку присутні три алергену: овомукоід, овальбумин і кональбумін.

Як їх позбутися? Зварити яйце круто. Однак це не гарантує стовідсоткового результату. До того ж є люди з алергією і на варені яйця.

4. Коров'яче молоко

В топ-7 найнебезпечнішою їжі для алергіків увійшло і улюблене багатьма людьми молоко. Алергія на нього викликана реакцією на такі речовини як казеїн, альфа-лактальбумин, ліпопротеїди і сироватковий білок під назвою бета-лактоглобулин. Вчені з Нової Зеландії вже генетично "поліпшили" корову, яка в даний час виробляє молоко з невеликим вмістом бета-лактоглобуліну.

Симптоми молочної алергії можуть включати висип, пронос, блювоту, спазми шлунка і утруднення дихання.

Тим, хто покривається висипом від молока, вилікуватися за допомогою лікарських засобів навряд чи вдасться. Доведеться повністю виключити молокосодержащие продукти з раціону.

3. М'ясо

Люди з алергією на м'ясо можуть випробувати неприємні відчуття, покуштувавши яловичину, баранину, свинину або курку.

А м'ясовмісну продукти, наприклад, сосиски і паштети, іноді містять і інші алергенні інгредієнти, зокрема, молочні продукти або підсилювачі смаку.

Термічна обробка руйнує деякі з алергенів, що містяться в м'ясі, але деякі люди все одно покриваються висипом після вживання добре прожареного, тушкованого або звареного м'яса.

2. Пшениця

Алергія на неї поширена серед дітей. Одним з основних алергенів, що містяться в пшениці, є білок під назвою гліадин, який знаходиться в глютену. Через це людям з алергією на пшеницю іноді рекомендується сісти на безглютенової дієту.

1. Горіхи

Очолюють топ-7 найнебезпечніших продуктів для алергіків смачні, але не для всіх корисні горіхи. З найбільшою часткою ймовірності викликають алергічні реакції волоські горіхи, фундук, мигдаль, пекан, бразильські горіхи, кедрові горіхи, макадамія і кешью. У рідкісних випадках, всі ці горіхи можуть викликати анафілаксію. Іноді люди з алергією на один тип горіха також будуть реагувати на інші горіхи. Так що якщо у вас є "горіхова" алергія, будьте дуже обережними і уникайте не тільки горіхів, але і нерафінованої (сирої) горіхового масла.