Топ-7 предметів і продуктів, які раніше були розкішшю

Ми живемо в епоху достатку. Речі і їжа, які наші предки могли побачити або спробувати лише раз у своєму житті, тепер стали настільки ж буденними, як домашні тапочки. Представляємо вам рейтинг предметів і продуктів, які були розкішшю в минулому .

Зміст:

  • 7. Кренделі
  • 6. Чорний перець
  • 5. Алюміній
  • 4. Книги
  • 3. Ліжко
  • 2. Розбиті чашки і тарілки
  • 1. Помідори

7. Кренделі

Більшість людей, ймовірно, погодяться, що кренделі - це смачно. Але колись ця закуска була ще й дуже престижною. У Швеції в 17 столітті королівські пари навіть використовували кренделі в своїх весільних церемоніях.

6. Чорний перець

У середньовічній Європі чорний перець був одним з найбільш дорогих товарів. Спробуйте уявити, що ви знайшли ящик з чистого золота, наповнений дорогими трюфелями, і отримаєте уявлення про те, як би відчув себе людина з середньовіччя, знайди він невелику упаковку чорного перцю.

Ця спеція потрапила в Європу по Великому шовковому шляху з южноиндийского штату Керала. До сих пір в Голландії не забута фраза, яка перекладається як "дорогий перець" та використовується при шалено завищених цінах.

5. Алюміній

В наші дні це корисний, але нічим не примітний метал, який використовується в різних галузях: від створення автомобілів до виробництва банок. Коротше кажучи, це не золото, срібло або навіть бронза.Але так було не завжди.

У 1884 році ціна 28 грамів алюмінію в США становила близько долара. Щоб середній американський робітник міг дозволити собі купити алюміній, він повинен був працювати протягом як мінімум 10 годин поспіль. Для порівняння: 28 г срібла в даний час коштує близько 17 доларів. Для американця це трохи більше 2 годин роботи.

4. Книги

Хіба топ-7 речей і продуктів, які були рідкістю в минулі століття міг обійтися без книг. Зараз вони є в кожному будинку, а наскільки цінними вважалися колись? Відповісти на питання допоможе історія з Птолемеєм III - єгипетським царем. Він прагнув постійно поповнювати Олександрійську бібліотеку - величезний центр навчання, в якому зберігалися безліч найбільших текстів стародавнього світу. І одного разу попросив Афіни позичити рідкісні екземпляри праць Софокла, Евріпіда і Есхіла. Афіняни зажадали страховку - 15 талантів срібла. Це все одно що в наші дні Греція зажадала від Єгипту дати кілька мільйонів доларів в обмін на кілька книг. Застава призначався для того, щоб Птолемей III не міг дозволити собі залишити папіруси.

Однак єгипетський правитель вибрав книги, виконавши в бюджеті держави величезну діру. А найдивніше, що він послав копії книг афінян. Для нього найцінніше були оригінали.

3. Ліжко

Шекспір ​​написав безліч комедій свого часу, але в його заповіті міститься смішна для сучасних людей рядок. Вона звучить так: "Я залишаю дружині мою другу кращу ліжко і інші меблі".

Сучасний еквівалент цієї фрази може звучати так: "залишаю другий кращий автомобіль". Якщо мова йде про Lamborghini Veneno, то спадкоємець точно не буде скаржитися.

2.Розбиті чашки і тарілки

Коли розбитий предмет коштує дорожче, ніж цілий? Відповідь така: коли ви живете в Японії. У 15-му столітті сьогун Асікага YOсімаса поставив перед японськими майстрами? ? задачу знайти естетично приємний спосіб фіксації зламаної кераміки. Техніка, яку вони придумали було настільки дивовижною, що зламані і потім відновлені предмети стали дорожчими, ніж нові. Це стародавнє мистецтво відоме як кінцугі і його основною передумовою є привернення уваги до утворення тріщин на виробі шляхом нанесення особливого лаку, змішаного з золотим, платиновим або срібним порошком.

1. Помідори

Очолює список рідкісних і дорогих речей і продуктів минулого синьйор-помідор. Він використовується майже в усіх кухнях світу. І купити продукт не складає труднощів. А адже в Європу ця овочева культура потрапила тільки в 16-му столітті. Хоча італійці та іспанці одразу взяли томати "в оборот", на півночі Європи поставилися до новинки більш насторожено і до середини 18 століття помідори були там рідкісним і екзотичним видовищем.

Уявіть людину, яка задумливо дивиться на помідор і прославляти його красу. Дивно, правда? А так робили американці в 18-му столітті. Вони писали вірші про помідори, як зараз, ми могли б писати вірші про троянди.