Топ-7 м'ясоїдних рослин і грибів

Вченим відомо більше двохсот видів грибів і шістсот видів рослин, які здатні атакувати, вбивати і пожирати комах, черв'яків і навіть дрібних земноводних і птахів. Чому? Вони всього лише хочуть отримати необхідні їм поживні речовини, особливо азот. Представляємо топ-7 м'ясоїдних рослин і грибів , заманюють і умертвляти своїх жертв способами, яким саме місце в фільмі жахів.

Зміст:

  • 7. Непентес Аттенборо
  • 6. Хижий гриб
  • 5. Пухирчатка
  • 4. Жірянка
  • 3. Росянки
  • 2. Сарраценія
  • 1. М'ясоїдні бромелієвиє

7. Непентес Аттенборо

Формою нагадує величезний глечик (або унітаз), зверху забезпечений відкидною кришкою. З внутрішньої сторони кришки рослина виділяє солодкий нектар, який привертає тупай - невеликих ссавців. Вони злизують нектар і паскудять в глечик, а задоволене рослина переробляє фекалії, отримуючи з них необхідні йому азот і фосфор.

6. Хижий гриб

Три клітини на спеціальному гіфі цього комахоїдного гриба з роду Dreschlerella anchonia утворюють собою крихітний гурток (0. 03 мм в діаметрі). Якщо черв'як-нематода зачіпає чутливу смугу на внутрішній стінці кільця, кільце за десяті частки секунди кільце потовщується втричі і захоплює жертву. Потім зі стінок кільця виходять спеціальні гіфи, які проникають всередину неї, випускають всередину травні ферменти і починають процес перетравлення.

5. Пухирчатка

Листя рослини являють собою свого роду кульки, єдиний отвір в яких закривається клапаном. Краї отвору покриті водовідштовхувальним речовиною, яке до того ж містить цукристі сполуки, які залучають комах. Коли необережне комаха торкається чутливих волосків на клапані, він швидко відкривається і жертва разом з потоком води стрімко захоплюється всередину, а клапан також миттєво закривається. Рослині залишається тільки переварити їжу. Однак деякі види пухирчатки відмовилися від хижого способу життя, надавши свої бульбашки для проживання водоростям і зоопланктону.

4. Жірянка

Ці рослини ловлять свої жертви аналогом клейкої стрічки. Їх широке листя покриті крихітними волосками, а безліч залозок на них виділяють цукристу слиз, приманює комах. Комаха сідає на лист, грузне в слизу і намагається вирватися. Рослина відчуває ці рухи і починає повільно скручувати лист, при цьому інші залози починають виділяти травні ензими. Кінець передбачуваний.

3. Росянки

Листя рослини покриті безліччю ворсинок з крапельками рідини на кінчиках. Комахи приземляються на листя, щоб покуштувати заманливо поблискували нектару, і грузнуть в клейкою речовині. Листя згинаються, щоб охопити свою жертву цілою. Все це відбувається дуже повільно, процес може зайняти кілька годин, але жертва паралізована містяться в рідині алкалоїдом і вирватися вже не може. Потім листя виділяють ензими, які повільно переварюють жертву. При цьому росянці необхідно запилення, щоб продовжити рід, тому сам квітка з справжнім нектаром знаходиться на довгому стеблі.Це потрібно, щоб запилюють комахи не потрапили в пастку.

2. Сарраценія

Рослина формою і забарвленням нагадує залучають комах квіти, проте його верхня частина листя утворює довгу, вузьку ємність. Краї "глечика" покриті слизьким воскоподібним речовиною, за яким необережне комаха зісковзує вниз, в рідину, що представляє собою суміш активних речовин. Крила його намокають, воно тоне і занурюється на дно, а там вже повільно перетравлюється.

1. М'ясоїдні бромелієвиє

Очолює рейтинг хижих грибів і рослин представник сімейства тропічних рослин, до яких відноситься нешкідливий ананас. У деяких бромелієвих пазухи листя утворюють собою своєрідні глечики, повні рідини, а самі листя покриті шаром речовини, що відображає ультрафіолет і залучають чутливих до нього бджіл та інших комах. Також бромелієвиє виділяють сполуки, схожі на нектар. Комахи приземляються на нестійку, покриту порошкоподібною речовиною поверхню, втрачають опору і провалюються в рідину, де і перетравлюються виділяються рослиною ензимами і живуть там бактеріями.