Топ-6 правил управління інтернет-магазином

Може здатися, що відкриття магазину в інтернеті - заняття просте. Адже нинішньому комерсанту доступні конструктори сайтів, служби доставки та інші необхідні для цього складові.

Навіть доставка іноземних товарів, куплених в інтернет-магазині, сьогодні не складає труднощів для його власника. Компанія Смарт Лінк, наприклад, дозволяє замовити міжнародну доставку товарів прямо на своєму сайті і такий сервіс передбачений практично у всіх великих вантажоперевізників.

Але, з іншого боку, у інтернет-магазину існує і зворотна сторона: бек-офіс. Від організації його роботи залежить реалізація товару і репутація продавця.

Зміст:

  • Зручність доставки і оплати
  • Правильний облік
  • Оцінка конверсії
  • Точний розрахунок
  • Контроль асортименту
  • Знижки

Зручність доставки і оплати

Від того, наскільки різноманітні варіанти оплати і доставки пропонує магазин, залежить кількість замовлень і середній чек. При розвитку інтернет-магазину, власнику варто задуматися про вихід на іноземні ринки збуту товарів. Як способи оплати обов'язково повинні бути електронні гроші, банківські картки, готівковий і безготівковий розрахунок.

Правильний облік

Коли замовлення зростають, можна втратити об'єктивне уявлення про роботу інтернет-магазину. Щоб цього не сталося, потрібно використання спеціального інструменту.Він повинен відображати статистику інтернет-торгівлі, а саме кількість товару в наявності, прибуток, список постійних клієнтів. Маючи все це можна бачити реальний стан справ і правильно здійснювати управління товарами, рекламою і просуванням.

Оцінка конверсії

Оцінка конверсії дає можливість визначити слабкі місця в роботі інтернет-магазину. Можна без праці зрозуміти, якою мірою результативна робота служби доставки або як швидко реагують співробітники на підтвердження замовлення. Якщо підтвердження замовлення має низький показник, то це відбувається через повільність менеджерів. Причин, за якими це відбувається, багато, наприклад, пізно передзвонюють або доставка занадто тривала. Бувають ситуації, коли у магазина велику кількість замовлень, але багато хто з них так і не робляться. Причини цього можуть бути пов'язані з постачальниками або службою доставки. Іноді низька конверсія виникає через невдало підібраній посадкової сторінки, незручного переміщення по магазину, недостатньою інформацій про товар.

Точний розрахунок

Багато власників розпливчасто представляють, що таке прибуток і як її підрахувати. Елементарний касовий метод непридатний для аналізу бізнесу, оскільки при ньому не враховуються витрати на рекламу, зарплату, оренду, доставку і т. Д. Прибутковість бізнесу можна порахувати, відображаючи всі дані про приходи і витрати. Знання цього сприятиме прийняттю обґрунтованих рішень про розвиток магазину.

Контроль асортименту

Більше уваги важливо приділяти тому товару, який приносить більше інших прибутку. За допомогою бек-офісу можна підрахувати прибуток окремої одиниці. За рахунок цього способу виявляються товари, які приносять збиток.Щоб це змінити, слід прибрати їх з асортименту. Щоб розширити асортимент підійде стандартна методика офлайн торгівлі. В даному випадку весь товар розділяється на 3 групи. У першій розташовуються найбільш продавані позиції. У другу входять товари, що приносять середній дохід, а в третю залишилися одиниці. Даний варіант наочно відображає картину роботи магазину, що дозволяє правильно керувати.

Знижки

Система бек-офісу показує дату відвідування клієнтом магазину, всю інформацію по його замовленнях. Завдяки цьому, власнику буде видно, для кого потрібно зробити знижку. Сприяти зростанню продажів, ефективніше використовуючи вже напрацьовану базу клієнтів. Зі збільшенням магазину це буде приносити більшу частину виручки. Найлегше використовувати для залучення покупців email-розсилки. Але у покупця повинна бути можливість вибору, т. Е. Має бути посилання на відписку.