Топ-6 катастроф, що сталися з вини програмного забезпечення

"Розумне" програмне забезпечення здатне зробити життя людей простіше, проте збої в таких системах можуть привести до катастрофічних наслідків. Нерідко такі інциденти призводили до масштабних руйнувань і смерті. Нижче будуть розглянуті шість найбільш серйозних катастроф, що сталися через збій ПО .

Зміст:

  • 1. Ariane 5
  • 2. Knight Capital
  • 3. Therac-25
  • 4. Amazon
  • 5. General Electric Energy
  • 6. American Airlines

1. Ariane 5

4 червня 1996 був запланований старт ракети Ariane 5. Однак помилка в ПЗ модуля управління через 37 секунд після старту привела до самознищення дорогої ракети.

2. Knight Capital

В 2013 році збій в програмному забезпеченні ледве не призвела до банкрутства корпорації Knight Capital. Компанія буквально за півгодини втратила півмільярда доларів - комп'ютери несподівано стали продавати і купувати мільйони акцій без участі людей. В результаті інциденту за дві доби акції впали на 75%.

3. Therac-25

В 1980-і роки не менше 5 пацієнтів загинули після того, як отримали занадто велику дозу рентгенівського випромінювання. Це сталося в результаті помилки в програмі блоку управління установки Therac-25. Експерти прийшли до висновку, що помилка в коді приводила до багаторазового виконання однієї команди.

4. Amazon

Влітку 2013 року вимкнення серверів компанії Amazon призвело до втрати даних користувачів, що зберігаються в "хмарі". Збій, спочатку викликаний сильною грозою, швидко посилився помилками в програмному забезпеченні. Це призвело до каскадному збою.

5. General Electric Energy

У 2003 році на північному сході США було зафіксовано масове відключення електроенергії.Спочатку це був локальний збій, який не був вчасно зафіксований через помилки в ПЗ, що і призвело до каскадному збою.

6. American Airlines

У 2014 році програмна помилка заблокувала роботу всього повітряного флоту компанії American Airlines. Великий збій в системі для бронювання квитків стався внаслідок робіт по злиттю декількох авіакомпаній. Є версії, що проблеми виникли після невдалої спроби здійснити злиття платформи створені за допомогою різних мов програмування.