Топ-5 найгірших мотоциклів для початківців

Коли мова заходить про безпеку мотоцикліста, найбільш небезпечним фактором є сам водій, а не його транспортний засіб. Брак досвіду, особливо в поєднанні з бажанням полихачить на потужному мотоциклі, можуть легко стати причиною аварії.

Представляємо вам п'ять старих мотоциклів, які не варто купувати недосвідченим водіям. Рейтинг складений на основі даних видання Cheatsheet, присвяченого способу життя сучасної людини. Варто зазначити що деякі моделі увійшли в наш список швидких мотоциклів 2015 року, рейтинг яких ми склали навесні.

Зміст:

  • 5. Honda CBR954RR
  • 4. Kawasaki Ninja ZX-10R
  • 3. Ducati Streetfighter 1098
  • 2. Suzuki Hayabusa GSX1300R
  • 1. Suzuki GSX-R1000

5. Honda CBR954RR

Відкриває рейтинг найгірших мотоциклів для початківців. Як і його попередник Honda CBR1000RR, мотоцикл CBR954RR залишається популярним на вторинному моторинку. Однак для "наїзника" -новічка поїздка на такому спортбайке може закінчитися на землі. Його коротка база і легка вага (168 кг) означають, що при інтенсивному розгоні легко можна ненавмисно відірвати переднє колесо від землі і поставити Honda CBR954RR "в свічку". "У базі" немає рульового демпфера, що також не додає безпеки при високих швидкостях. Ось чому від цього японця краще триматися подалі, поки не заробите достатньо досвіду в керуванні.

4. Kawasaki Ninja ZX10R

Якщо у вас є навички, щоб впевнено їздити на ZX10R, він підкорить ваше серце раз і назавжди.Цей "ніндзя" однаково гарний і для міських вулиць і для гоночного треку. Однак розганяється 10R стрімко, а його невеликим гальмівним дискам "не по плечу" завдання швидко зупинити цю ракету на колесах. Ця модель Kawasaki отримала не дуже утішний відгук від американського Страхового інституту дорожньої безпеки через гіршого рівня збитку при зіткненні, він в дев'ять разів перевищував середній показник.

3. Ducati Streetfighter 1098

Італійський супербайк Ducati Streetfighter з його 155 кінськими силами втілює в собі дику, неприборкану міць залізного коня. Це, звичайно, заманливо, але і дуже небезпечно, якщо ви зробите помилку. В ході тест-драйву цієї моделі (її показували для преси) з 16 мотоциклів абсолютно цілими до кінця тестового дня залишилися лише 9. В Streetfighter відсутня лобове скло, а це означає, що мотоцикліст відчує на собі всю силу вітру на великій швидкості. Новачки роблять помилки, але втомлені гонщики роблять ще більше помилок, а Streetfighter занадто гарний, щоб бути розбитим.

2. Suzuki Hayabusa GSX1300R

Hayabusa виробництва 1999 року є виключно поганим вибором для тих, хто вирішив купити старий байк, але не володіє солідним досвідом водіння. У перекладі з японської Hayabusa означає "сапсан" і поглянувши на характеристики машини легко здогадатися, чому розробники дали таку назву своєму дітищу. Максимальна швидкість моделі складає від 303 до 312 км на годину. Тільки безумець ризикне коли-небудь побачити таку цифру на спідометрі, будучи на дорогах загального користування. Це важкий мотоцикл класу спорт-тур, яким нелегко керувати. Він підкориться професіоналу, але вчитися їздити на ньому не варто. Ви ж не відправите породистого арабського скакуна катати дітлахів?

1. Suzuki GSX-R1000

Очолив топ-5 найгірших мотоциклів для недосвідченого водія. Бувший GSX-R все ще дає фору більшості нових спортивних мотоциклів, багато в чому завдяки мотору в 164 кінські сили, сухий масі в 168 кг і дуже привабливою "зовнішності". Його моментальне прискорення і надшвидка реакція на відкручування ручки газу можуть налякати тих, хто звик до більш спокійним "конячок". У відгуках власників зустрічаються скарги на те, що блок заднього гальма працює від легкого удару ноги, через що великий ризик перекинутися на бік, на погане зчеплення на піщаному покритті і на те, що при перетискання переднього гальма на півсантиметра мотоцикліст може запросто "поцілуватися "з асфальтом. Ось чому модель GSX-R1000 безумовно не для новачків.